30 paź 2022

XI Rocznica Poświęcenia Kościoła

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej świątyni dokonał Abp Henryk Hoser 30 października 2011 roku. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 13:00 złożymy Bogu dziękczynienie za Jego obecność i za łaski jakimi darzy nas w tej świątyni.
  2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych we wtorek.
    Ogłoszenia Wspólnot Żywego Różańca tutaj.
  3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwa październikowe: dzisiaj o godz. 17:15 i jutro po Mszy św. wieczornej.
  4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00.
    Msza św. na Starym Cmentarzu będzie o godz. 11:30.
    Zachęcamy do udziału we Mszy św. na Nowym Cmentarzu w Kobyłce o godz. 14:30. Po Mszy św. będzie procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
  5. W środę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Nabożeństwo z procesją za zmarłych polecanych w wypominkach będzie o g. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/.
  6. W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą.
  7. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać w dniach od 1–8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  8. W I Czwartek miesiąca będzie adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17:15 i różaniec w intencji kapłanów o godz. 17:30 prowadzony przez członków Apostolatu Margaretka.
  9. W czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  10. Z racji Pierwszego Piątku miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
    Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie od godz. 17:30.
  11. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 18:00.
  12. Próba Scholi dziecięco – młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii.
  13. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  14. W przyszłą niedzielę zapraszamy do ostatniej w tym roku kawiarenki przy kościele po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30.
  15. O. Paweł Kaczmarek, misjonarz z zakonu Ojców Paulinów, który w ubiegłą niedzielę gościł w naszej Parafii składa serdeczne podziękowania za modlitwę i złożone ofiary. Dzięki hojności Parafian zebrał podczas kwesty 8160 zł. Wszystkich Ofiarodawców i całą naszą Parafię poleca opiece Niepokalanej.
  16. Dzisiaj młodzież naszej Parafii rozprowadza znicze przed uroczystością Wszystkich Świętych. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie wyjazdów dla młodzieży.
  17. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej;
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30. Przez cały rok w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
  18. II Drużyna Kobylecka Federacji Skautów Europy działająca przy Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce zaprasza dziewczyny w wieku 12-17 lat i ich rodziców na przedstawienie przeplatane śpiewankami i zabawami w niedzielę 6 listopada po Mszy św. o godz. 10:00.
    Zaprasza również młode osoby między 19 a 30 rokiem życia, a także osoby młode duchem, które są zainteresowane dołączeniem do zespołu szefów w Kobyłce. Obecnie poszukiwane są osoby do prowadzenia młodszych dzieci w wieku 9-12 lat.