16 paź 2022

XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, w rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża w całej Polsce obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „BLASK PRAWDY”.

Tradycyjnie młodzież prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej
  2. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/.
    Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi.
  3. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30. W każdą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę św. z kazaniem dla dzieci o godz. 11:30.
  4. Kandydatów do Bierzmowania Rok II zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
  5. Kolejne spotkanie biblijne będzie w środę po nabożeństwie październikowym. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić relację z Bogiem w Jego Słowie.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:30. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
  7. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00.
  8. Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. będzie w sobotę o godz. 10:00.
    Program przygotowań tutaj.
  9. Próba Scholi dziecięco - młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Dzieł Misyjnych prowadzonych przez Kościół.
    W naszej Parafii będzie gościć misjonarz, o. Paweł Kaczmarek z Zakonu Ojców Paulinów pracujący w Republice Południowej Afryki, który opowie o swojej pracy wśród plemienia Zulusów w afrykańskiej Częstochowie – Centocow Mission.
  11. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej;
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30. Przez cały rok w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
  12. W niedziele 23 i 30 października młodzież naszej Parafii będzie rozprowadzać znicze. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie wyjazdów dla młodzieży.