31 paź 2021

XXXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Msza św. o godz. 10:00 będzie sprawowana w intencji Ks. Zygmunta Wirkowskiego, pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła z udziałem Zespołu Muzycznego p. Pawła Komosińskiego działającego w pierwszych latach istnienia naszej Parafii.
  2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  3. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo październikowe o godz. 17:15.
  4. Jutro obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w kościele o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
    Msza św. na Cmentarzu Starym w Kobyłce będzie o godz. 11:30.
    Msza św. na Cmentarzu Nowym będzie o godz. 14:30.
    Po Mszy św. - procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
  5. We wtorek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Nabożeństwo z procesją za zmarłych polecanych w wypominkach będzie w kościele o g. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/.
  6. W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą.
    Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać w dniach od 1–8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
  7. W I Czwartek miesiąca Apostolat Margaretka zaprasza o godz. 17:15 na adorację Najśw. Sakramentu i od godz. 17:30 na Różaniec oraz Mszę św. wieczorną sprawowaną w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
  8. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca będą od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób, które chcą skorzystać z posługi sakramentalnej. Spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30.
  9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 18:00.
  10. Próba Scholki dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  11. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
  12. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć o. Ngande Tionang Arsene ze Zgromadzenia Ducha Św. z Kamerunu. O. Arsene będzie głosił Słowo Boże oraz zbierał ofiary na potrzeby ośrodka dla młodzieży w Kamerunie.
  13. Kandydatów do Bierzmowania - rok I zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  14. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • roczne – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej i przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 9:30.
      W intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.