19 wrz 2021

XXV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu, który jest również świętem Radia WARSZAWA, naszej rozgłośni diecezjalnej, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie. W naszej Parafii jest prowadzona kwesta na rzecz Radia, które nadaje na częstotliwości 106,2 FM i przez internet. Kwestarze rozprowadzają nowe ramówki, i radiowe płyty - cegiełki z wybranymi audycjami.
  2. Dzisiaj alumn Adrian Woźniak kończy praktyki duszpasterskie, które od sierpnia odbywał w naszej Parafii. Dziękujemy mu za całą posługę w naszej wspólnocie. Życzymy Bożego błogosławieństwa, łaski i mocy Ducha Św. oraz spełnienia się jego marzeń o kapłaństwie Chrystusowym.
    Prosimy wszystkich o wspieranie go modlitwą w czasie przygotowań do przyjęcia święceń kapłańskich.
  3. Dzieci klas III, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
    Przygotowanie do I Komunii Św. tutaj.
  4. Próba Scholi dziecięcej połączona z warsztatami muzycznymi będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  5. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  6. W przyszłą niedzielę przy kościele będzie działała kawiarenka po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie ciast.
  7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - rok II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Na spotkanie należy przynieść indeksy z zeszłego roku /będą wydawane nowe, aktualne/.
  8. W przyszłą niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA” wolontariusze Zespołu CARITAS zapraszają na wspólne dzielenie się chlebem – symbolem miłości. Zebrane podczas akcji środki są przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących i osób starszych naszej Parafii.
  9. Wolontariusze naszego Zespołu CARITAS organizują Pielgrzymkę autokarową do miejsc kultu Błogosławionego Kard. Stefana Wyszyńskiego i Błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej. W programie planowane jest nawiedzenie Zakładu dla Niewidomych w Laskach, Katedry Warszawskiej na Starym Mieście i Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
    Wyjazd planowany jest w środę 29 września o godz. 8:30 z parkingu przed kościołem. Powrót ok. godz. 19:00. Koszt wyn. 30 zł.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii. Przy zapisach potrzebny jest nr PESEL.
  10. Od września dyżury wolontariuszy Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej porady u psychologów. Informacje podczas dyżuru lub telefonicznie /kom. 601 243 901/.
  11. Starosta Wołomina zaprasza do zwiedzania Wirtualnego Teatru Historii «NIEPODLEGŁA». Wystawa będzie odbywać się od 30 września do 3 października na parkingu przy kościele św. Józefa Robotnika w Wołominie.
    Więcej informacji tutaj