12 wrz 2021

XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej Założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Uroczysta Msza Święta Beatyfikacyjna będzie sprawowana o godz. 12:00 pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje.
    Ze względu na przepisy sanitarne zachęcamy do udziału w uroczystościach za pośrednictwem mediów.
    Szczegółowe informacje dla uczestników Beatyfikacji tutaj
    List Pasterski Episkopatu Polski «Połączyła ich Świętość» tutaj.
    Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za dar nowych Błogosławionych dla Kościoła w Polsce.
  2. Ze względu na uroczystości beatyfikacyjne dzisiejsza Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych jest odwołana.
  3. Jutro zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 21:00 połączone z procesją z figurą MB Fatimskiej. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece.
  4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
  5. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano. Zapraszamy członków Stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólną modlitwę.
  6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy w sobotę na spotkanie inaugurujące nowy rok formacyjny. Rozpoczynamy Mszą o godz. 18:00 - potem spotkanie w salce.
  7. Dzisiaj przy kościele po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 zapraszamy do kawiarenki na dobrą kawę, ciasto i watę cukrową.
    Dziękujemy organizatorom - pp. Honoracie i Jackowi Baran oraz wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło poprzez przyniesienie własnych wypieków.
  8. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu, który jest również świętem Radia WARSZAWA, naszej rozgłośni diecezjalnej, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie.
    W tym dniu w naszej Parafii będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM i przez internet. Kwestarze będą rozdawać także nowe ramówki, zbierać datki do puszek i rozprowadzać radiowe płyty - cegiełki z wybranymi audycjami.
  10. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - rok II będzie w niedzielę 26 września o godz. 19.00. Na spotkanie należy przynieść indeksy z zeszłego roku /będą wydawane nowe, aktualne/.
  11. Od września dyżury wolontariuszy Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00 –18:00. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej porady u psychologów. Informacje podczas dyżuru lub telefonicznie /kom. 601 243 901/.