05 wrz 2021

XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  2. Dzisiaj Ks. Przemysław Król razem z przedstawicielami Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie na Tarchominie prowadzą kwestę na budowę nowego Sanktuarium.
  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Beatyfikacja Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej Założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Uroczysta Msza Święta Beatyfikacyjna będzie sprawowana o godz. 12:00 pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje.
    Ze względu na przepisy sanitarne zachęcamy do udziału w uroczystościach za pośrednictwem mediów.
    Szczegółowe informacje dla uczestników Beatyfikacji tutaj
    List Pasterski Episkopatu Polski «Połączyła ich Świętość» tutaj.
  4. Od piątku trwa Nowenna przed Beatyfikacją. Podczas Nowenny zapraszamy codziennie (również w niedzielę) na adorację po Mszy św. wieczornej połączoną z odmówieniem Aktu oddania Matce Bożej Prymasa Wyszyńskiego.
    W kolejne dni Nowenny nasi Biskupi zapraszają do wspólnej modlitwy w parafiach, które erygował kard. Wyszyński w naszej diecezji.
    Więcej informacji tutaj
  5. Ze względu na uroczystości beatyfikacyjne Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych w przyszłą niedzielę jest odwołana.
  6. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. Uzdolnione muzycznie dzieci zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę Scholi w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  8. W przyszłą niedzielę przy kościele będzie działała kawiarenka po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zapraszamy na kawę, ciastko i watę cukrową. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie ciast.
  9. Młodzież od VII klasy szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania Oazy, które odbywają się w piątki. Spotkania zaczynają się Mszą św. o godz. 18:00 i kończą się ok. 21:00 w salce na plebanii.
  10. Dzieci, które przyjęły I Komunię Św. zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty w godz. od 13:00 do 14:30 w sali na plebanii.
  11. W ubiegłą niedzielę dzięki zbiórce na pomoc w misjach na Jamajce zostało zebrane 2363 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  12. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
  13. Burmistrz Miasta przypomina o trwającym do 30 września Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. W oparciu o wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne czy podejmowane są decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny dostosowany do realnych potrzeb mieszkańców. Można się spisać przez internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Więcej informacji tutaj.