29 sie 2021

XXII Niedziela Zwykła

1. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w środę.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński, Starosta Wołomiński oraz Wójt Gminy Poświętne zapraszają na Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbywają się dzisiaj w Poświętnem.

Zachęcamy do udziału w uroczystościach.
  3. W środę obchodzimy 82. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Podczas Mszy św. o godz. 7:00 będziemy modlić się o pokój na świecie oraz za poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych podczas II wojny światowej.
  4. Dzieci i młodzież oraz nauczycieli i rodziców zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w środę o godz. 8:00.
    Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego będzie we wtorek oraz w I Piątek miesiąca od godz. 17:30.
  5. W I Czwartek miesiąca Apostolat Margaretka zaprasza o godz. 17:15 na adorację Najśw. Sakramentu i od godz. 17:30 na Różaniec oraz Mszę św. wieczorną sprawowaną w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
  6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie /kom. 694 451 124/.
  7. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Beatyfikacją Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, którą będziemy przeżywali w niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Podczas Nowenny zapraszamy codziennie na adorację po Mszy św. wieczornej połączoną z odmówieniem Aktu oddania Matce Bożej Prymasa Wyszyńskiego.
    W kolejne dni Nowenny nasi Biskupi zapraszają do wspólnej modlitwy w parafiach, które erygował kard. Wyszyński w naszej diecezji.
  8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 18:00.
  9. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  10. Dzisiaj po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc w misjach rodzinnych na Jamajce. Prosimy o modlitwę i wsparcie małżeństwa, które od 2016 roku żyje na Jamajce powierzając się całkowicie Opatrzności Bożej.
  11.  W przyszłą niedzielę księża z Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie na Tarchominie będą głosić Słowo Boże i prowadzić kwestę na budowę nowego Sanktuarium.
  12. Dyrekcja Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kobyłce informuje, że w ramach zwalczania grypy sezonowej 2021/2022 Ministerstwo Zdrowia planuje zapewnienie bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie dla osób, które ukończyły 75. rok życia. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na szczepienie w rejestracji Przychodni. Dla tych osób szczepionki zostaną zamówione i będą realizowane od października 2021.
    Więcej informacji tutaj.