27 cze 2021

XIII Niedziela Zwykła

1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od czwartku.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. W ubiegłą niedzielę odbył się V Piknik CARITAS na terenie naszej Parafii. Organizatorem pikniku byli wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS przy współudziale wszystkich grup modlitewnych działających w naszej Parafii.
    Piknik był objęty patronatem Starosty Powiatu Wołomińskiego i Burmistrz Miasta Kobyłka oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce.

Było to piękne święto wszystkich parafian.
    Dziękujemy za liczne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu: za przygotowanie ciast i innych przysmaków, za liczne atrakcje przygotowane dla dzieci i młodzieży między innymi przejażdżki kucykami, dmuchany plac zabaw i watę cukrową.
    Dziękujemy wszystkim zespołom muzycznym za oprawę liturgii Mszy św.
    Dziękujemy młodzieży ze wspólnoty oazowej za zorganizowanie gier terenowych dla dzieci.
    W sposób szczególny dziękujemy wszystkim Sponsorom za wsparcie naszego wydarzenia.
    Zebrane fundusze są przeznaczone na cele charytatywne naszej Parafii.
    Dziękujemy wszystkim za hojność, życzliwość, włączenie się we wspólną zabawę i otwarte serca.
  3. Do środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  4. We wtorek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00. Nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na wsparcie działalności apostolskiej i charytatywnej Stolicy Apostolskiej.
    Z racji uroczystości wierni, którzy posługują się przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa /różańcem, krzyżem, medalikiem lub szkaplerzem/ mogą otrzymać odpust zupełny, gdy do swoich modlitw dodadzą Wyznanie wiary.
  5. We czwartek z racji I Czwartku miesiąca o godz. 17:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji. Członkowie Apostolatu Margaretka zapraszają na Różaniec o godz. 17:30 w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
  6. W I Piątek miesiąca będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób, które pragną skorzystać z posługi.
    Spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30.
  7. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
  8. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną będzie po Mszy św. o godz. 13:00.
  9. Kandydatów, ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie na zakończenie roku w czwartek o godz. 18:00. Spotkanie rozpoczniemy od Mszy Św.
  10. W tym roku podczas Białego Tygodnia dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. w naszej Parafii złożyły dar dla Dzieci mieszkających na terenach misyjnych. Została zebrana kwota 3250 zł, która w całości została przekazana na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
    Za ten wyjątkowo hojny dar serca składamy wszystkim małym ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać!”
  11. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji, pięknej pogody oraz przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!
  12. Burmistrz Miasta Kobyłka prosi o przypomnienie o trwających w Kobyłce szczepieniach przeciwko COVID-19. Zaszczepić się oraz uzyskać wszelkie informacje można w Miejskim Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Żymirskiego 2 w Kobyłce. Więcej informacji tutaj.
  13. Burmistrz przypomina również o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Od 23 czerwca rozpoczęli pracę rachmistrzowie spisowi, którzy dotrą do wszystkich, którzy się dotychczas nie spisali. Odmowa udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi może skutkować wszczęciem postępowania w sprawie o wykroczenie. Dostępny jest także numer infolinii spisowej: 22 279 99 99. Więcej informacji tutaj.