13 cze 2021

XI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w związku z obchodami 100. Rocznicy Poświęcenia naszego Narodu Najśw. Sercu Pana Jezusa Bp Romuald Kamiński odprawi o godz. 18:00 uroczystą Mszę św. w Bazylice Najśw. Serca Jezusowego na Pradze. Będzie to nasze, warszawsko-praskie uwielbienie Serca Bożego. W duchowej łączności z Biskupem i wiernymi zgromadzonymi w Bazylice na Pradze zapraszamy do uroczystego Zawierzenia naszej Parafii Najśw. Sercu Jezusowemu podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17:15.
  2. Pragniemy poinformować, że Biskup Romuald Kamiński mianował nowe władze Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Rektorem został nasz Parafianin ks. dr Tomasz Sztajerwald. Gratulujemy Jego Magnificencji nowemu Rektorowi Ks. Tomaszowi i prosimy o modlitwę w jego intencji.
  3. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. w intencji osób niepełnosprawnych o godz. 16:00.
  4. Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej będzie dzisiaj o godz. 21:00. Na procesję przynosimy świece.
  5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  6. W sobotę podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 Jego Ekscelencja Bp Romuald Kamiński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, którzy mają przyjąć Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
  7. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na próby we wtorek i czwartek o godz. 19:00. /W czwartek będzie próba ze świadkami/.
  8. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
  9. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  10. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  11. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 11.00 w kościele. Zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu oraz ich ojców.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na V RODZINNY PIKNIK CARITAS organizowany przez nasz Zespół Caritas. W programie Pikniku będzie zabawa fantowa, kiermasze ciast i przysmaków oraz liczne atrakcje dla dzieci, między innymi dmuchany plac zabaw i przejażdżka na kucyku, a także konkurencje sportowe w terenie dla dzieci i młodzieży.
    Piknik będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na terenie kościelnym.
    W dalszym ciągu zwracamy się o pomoc w przygotowaniu ciast i innych wypieków na Piknik, które prosimy przynosić na plebanię w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.
    Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii.
  13. Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kobyłce prowadzi zbiórkę rzeczy dla Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie do piątku 18 czerwca. Potrzebne są między innymi: rękawiczki jednorazowe, fartuchy jednorazowe flizelinowe, czajnik elektryczny, ciśnieniomierze, itp.
  14. Szczegółowe informacje tutaj.