04 kwi 2021

czasie zagrożenia i pandemii
będą czasem błogosławionym.
Niech Chrystus - zwycięzca piekła i
 szatana darzy mocą i nadzieją,
która rozświetla mroki niepewnego jutra.
Niech napełnia serca miłością, która jest silniejsza od śmierci.
Niech Jezus błogosławi wszystkim umiłowanym Parafianom!

1. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przeżyciu Świętego Triduum Paschalnego obchodzonego ciągle w nadzwyczajnych okolicznościach stanu pandemii.
    • Dziękujemy wszystkim Parafianom za modlitwę, w czasie Wielkiego Postu oraz w Wielkim Tygodniu, za łączenie się duchowe w swoich domach z naszą wspólnotą Eucharystyczną i Parafialną.
    • Dziękujemy za pomoc okazywaną osobom potrzebującym, chorym i znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
    • Dziękujemy wolontariuszom Zespołu CARITAS za liczne akcje wspierające najbardziej potrzebujących.
    • Szczególne podziękowania składamy młodzieży z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce działającej w szkolnym Caritas za ofiarne włączenie się w przedświąteczną zbiórkę żywności.
    • Dziękujemy trudzącym się przy dekoracjach świątecznych.
    • Dziękujemy asyście liturgicznej - ministrantom i lektorom.
    • Dziękujemy naszemu Chórowi Parafialnemu i Scholi Gregoriańskiej za oprawę muzyczną Liturgii całego Triduum Paschalnego.
    Niech Chrystus Zmartwychwstały hojnie wynagrodzi swoją miłością i łaską wszelkie dary serca.
  2. Msze św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego są sprawowane o godz. 6:00 z procesją rezurekcyjną, 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
  3. W II Dzień Świąt Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
  4. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do przeżycia Święta Miłosierdzia. Dzisiaj i przez całą Oktawę Wielkanocną zapraszamy o godz. 15:00 na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
  7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z kl. III B i C, które uczy p. Dorota Gurtat zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  8. Próba Scholi dziecięcej z warsztatami muzycznymi będzie w sobotę o godz. 11:00.
  9. Kandydatów do Bierzmowania – Rok II zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  10. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na rzecz naszej Parafii oraz na kwiaty i dekoracje świąteczne w kościele lub na konto Parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. Dla naszej Parafii zostały ufundowane przez małżeństwa z Domowego Kościoła cztery nowe, białe ornaty. Dziękujemy państwu: Harasimik, Olewnik, Walczuk, Rudnik, Reutt, Opiatowskim, Siwak i Osuch za ten cenny dar dla naszej wspólnoty.