14 mar 2021

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy. Rekolekcje prowadzi ks. Tomasz Borowski SAC ze Zgromadzenia Księży Pallotynów.
    Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 7:00; 9:00 18:00 i 19:30.
    Spowiedź w poniedziałek i wtorek - rano od godz. 8:30 i popołudniu od godz. 17:30.
  2. Spotkanie dla kandydatów Rok I będzie dzisiaj o godz. 19:00.
  3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
    • ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU – codziennie od godz. 17:30.
  5. Osoby, które odprawiają 33-dniowe Rekolekcje AD IESUM PER MARIAM zapraszamy w czwartek na Mszę św. wieczorną, adorację i konferencję Poznanie Jezusa Chrystusa rozpoczynającą IV etap rekolekcji.
    W zakrystii są do nabycia łańcuszki i pomoc książkowa w odprawianiu Drogi Krzyżowej i spowiedzi generalnej.
    Możliwość spowiedzi generalnej będzie w piątek, sobotę i poniedziałek w godz. 9:00 do 10:00 lub po indywidualnym umówieniu się ze spowiednikiem.
  6. W piątek przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.
    Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
    Od piątku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia trwający do 25 marca. Codziennie podczas adoracji Najśw. Sakramentu przed Mszą św. wieczorną będzie odmawiana Litania do Św. Józefa i modlitwa obejmująca wszystkie dzieci nienarodzone, ich rodziców, zwłaszcza otrzymujących trudną diagnozę prenatalną, pielęgniarki, położne i lekarzy, a także polityków i dziennikarzy oraz wszystkie osoby domagające się zabijania dzieci nienarodzonych.
  7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15.
  8. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  9. Zakon Rycerzy Jana Pawła II przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach zaprasza w piątek do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. EDK rozpocznie się Mszą św. o godz. 19:30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach /ul. 11 Listopada 4/. Trasa /31 km/ prowadzi przez Marki, Zielonkę, Kobyłkę, Ossów, Turów i Zielonkę Bankową. Zakończenie Mszą św. poranną w Ząbkach.
    Zapisy i informacje tutaj.
  10. Planowany na niedzielę 21 marca w naszym kościele Koncert Wielkopostny STABAT MATER ze względu na sytuację pandemiczną został odwołany.
    W programie utwór Stabat Mater Giovanniego Pergolesiego w wykonaniu solistów i Zespołu Kameralnego Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Wołominie.
  11. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS naszej Parafii.
    Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę właściwego Urzędu Skarbowego i podpis. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas.
    Informacje jak przekazać 1% podatku tutaj.
    Do pobrania formularz PIT-OP pdf
    Udzielamy także pomocy przy rozliczeniu deklaracji.
  12. Świąteczne świece CARITAS można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby CARITAS naszej Diecezji i Parafii.
    Są także do wzięcia Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną 2021.
  13. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i gospodarcze, które zostaną przekazane przez naszych wolontariuszy osobom potrzebującym wsparcia.
  14. Dyżury wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00.