31 sty 2021

IV Niedziela Zwykła

1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – w polskiej tradycji obchodzone jako Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Na liturgię przynosimy gromnice.
    Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.
  3. W I czwartek miesiąca będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji od godz. 17:15 i Różaniec w intencji kapłanów od godz. 17:30 prowadzony przez członków Apostolstwa Margaretka.
  4. W I Piątek miesiąca odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii lub telefonicznie /kom. 694 451 124/.
    Spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30.
  5. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie będzie procesji eucharystycznej.
  7. W tym roku wizyta kolędowa wszystkich Parafian jest odwołana ze względu na trwający stan zagrożenia pandemicznego. Rodziny, które pragną zaprosić duszpasterzy do swoich domów z błogosławieństwem kolędowym prosimy o indywidualne umówienie wizyty w zakrystii. Odwiedziny będą trwały od 3 do 16 lutego /do Środy Popielcowej/.
  8. W naszej Parafii są organizowane 33-DNIOWE REKOLEKCJE AD IESUM PER MARIAM przygotowujące do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika Grignion de Montfort. Rekolekcje rozpoczną się w sobotę 20 lutego. W czasie 33-dniowego przygotowania uczestnicy codziennie rozważają treści: z Pisma Świętego, z „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika oraz wg „Przewodnika” przygotowanego i wydanego przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi. Rekolekcje odbywają się indywidualnie w domu. Uczestnicy biorą udział w kilku spotkaniach organizowanych w kościele.
    Msza św. z uroczystym Aktem Zawierzenia będzie w dniu Zwiastowania Pańskiego, 25 marca o godz. 18:00.
    Zapisy na rekolekcje oraz na zakup Traktatu Przewodnika prowadzone są w zakrystii do przyszłej niedzieli.
    Zachęcamy do udziału.
  9. Dyżury wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00. Zapraszamy!