10 sty 2021

Święto Chrztu Pańskiego

1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpocznie się w liturgii Okres Zwykły trwający 34 tygodnie w ciągu roku, w którym nasze codzienne życie włączone jest w pełnię misterium Chrystusa.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  3. W piątek, z racji III Piątku miesiąca zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 i Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
    Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy Obrazie Pana Jezusa Miłosiernego.
  4. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci oraz wszystkich Parafian zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  5. Rok 2021 został ogłoszony w Kościele Rokiem Jubileuszowym Św. Jakuba Apostoła, ponieważ w tym roku uroczystość Św. Jakuba wypada w niedzielę. W Roku Jubileuszowym zostały otwarte Święte Drzwi /tzw. Drzwi Przebaczenia/ w Sanktuarium Św. Jakuba w Santiago de Compostella.
    Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Penitencjaria Apostolska dekretem z dnia 14 grudnia 2020 r. udzieliła odpustu zupełnego tym, którzy nawiedzą w formie pielgrzymki jeden z 48 kościołów stacyjnych na terenie Polski i pobożnie odmówią w nim przypisane modlitwy. W naszej diecezji kościołem stacyjnym jest świątynia św. Jakuba Ap. w Warszawie-Tarchominie (ul. Mehoffera 4).
  6. Lista parafii naszej diecezji, w których od stycznia będzie odbywał się Kurs Przedmałżeński:
    • Parafia Wniebowzięcia NMP w Celestynowie, Pl. Kard. Wyszyńskiego 3
      od 3 stycznia /niedziela/ godz. 19:00