20 gru 2020

IV Niedziela Adwentu

1. W sobotę 19 grudnia w Katedrze Warszawsko-Praskiej Biskup Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji otrzymał sakrę biskupią z rąk Abpa Henryka Hosera.
    Nowo wyświęconego Biskupa Jacka polecamy modlitwom wszystkich Parafian prosząc o potrzebne łaski i światło Ducha Św. w wykonywaniu posługi apostolskiej.
    Transmisja Mszy Św. tutaj.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 Skauci przekażą naszej Parafii Betlejemskie Światło Pokoju, które będziemy mogli zabrać do naszych domów.
  3. Do czwartku zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty - adwentową Mszę św. o NMP sprawowaną o godz. 7:00. Dzieci przychodzą na Roraty w poniedziałek i wtorek.
  4. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą we wtorek od godz. 9:00. Prosimy o zgłoszenia chorych w zakrystii lub telefonicznie /694 451 124/.
  5. Spowiedź przedświąteczna będzie w środę w godz. 17:30-19:30.
  6. W czwartek wieczorem obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 ze względu na spożywaną w gronie rodzinnym Wieczerzę Wigilijną.
  7. W piątek, Pasterką - uroczystą Mszą św. sprawowaną o północy w Noc Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00, 11.30 i 13:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  8. W sobotę, w II Dzień Świąt Msze św. będą według porządku niedzielnego.
    Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na fundusz budowy nowych świątyń w naszej Diecezji.
  9. Msza św. zbiorowa w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą Jubileusz Małżeński będzie w II Dzień Świąt o godz. 13:00.
  10. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie połączone z dzieleniem się opłatkiem w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  11. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby Parafii.
  12. Poświęcone sianko na stół wigilijny przygotowane przez młodzież z Ruchu Światło – Życie można nabyć przy wyjściu z kościoła.