13 gru 2020

III Niedziela Adwentu

1. We wtorek 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Papież Franciszek ogłosił ROK JUBILEUSZOWY ŚWIĘTEGO JÓZEFA, który będzie trwał do 8 grudnia 2021 roku. Mija 150 lat od ogłoszenia Św. Józefa Patronem Kościoła Katolickiego przez Papieża Piusa IX poruszonego ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów. Papież Franciszek pragnie by wszyscy wierni, poprzez modlitwy i dobre czyny, z pomocą Św. Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny z Nazaretu, starali się uzyskać pociechę i ulgę w ciężkich ludzkich utrapieniach, które dręczą współczesny świat.
    Penitencjaria Apostolska wydała dekret udzielający daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa.
    Dekret Penitencjarii Apostolskiej udzielający daru specjalnych Odpustów w Roku Jubileuszowym
    List apostolski PATRIS CORDE Ojca Świętego Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego
  2. W naszej Parafii przez cały Rok Jubileuszowy będzie odmawiana Litania do Św. Józefa przed wystawionym Najśw. Sakramentem w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 7:00.
  3. Pragniemy poinformować, że biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie w sobotę o godz. 11:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej.
    Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa.
    Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
  4. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki.
  5. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00. Intencje na Mszę św. zbiorową prosimy składać w zakrystii.
  7. Spotkanie Wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
  8. W sobotę o godz. 6:00 zapraszamy Członków Apostolatu i wszystkich Parafian na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci.
  9. Od dzisiaj w naszej diecezji rozpoczyna się modlitewna akcja WESPRZYJ KAPŁANA, która potrwa do 6 stycznia. Do akcji zaproszeni są wszyscy, którzy chcą włączyć się we wspólną modlitwę za kapłanów diecezji Warszawsko-Praskiej. Organizatorami akcji są Fundacja JEDNYM SERCEM oraz Wspólnota POCIESZYCIELE MARYI z parafii MB Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie.
    Więcej informacji tutaj.
  10. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby Parafii.
  11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone sianko na stół wigilijny, które przygotowała młodzież z OAZY. Ofiary za sianko prosimy składać do drewnianej skarbony.
  12. Wolontariusze Zespołu CARITAS przygotowali paczki świąteczne dla osób niepełnosprawnych. Składamy podziękowania Firmie Państwa Żebrowskich SKAN-PEM za podarowanie wędlin do paczek.
  13. Dyżury Zespołu CARITAS odbywają się w każdy piątek w godz. 17:00 – 18:00. Podczas dyżuru można otrzymać żywność, uzyskać poradę prawną lub umówić się na spotkanie z psychologiem.
  14. Świąteczne świece CARITAS są do nabycia w kościele w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.