25 paź 2020

XXX Niedziela Zwykła

1. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz.13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę.
    Ogłoszenia Wspólnot Żywego Różańca tutaj.
  2. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania rok II będzie dzisiaj o godz. 19:00.
  3. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki razem z dorosłymi.
  4. Ze względu na podwyższony stopień zagrożenia epidemicznego wszyscy przebywający w kościele mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką higieniczną oraz utrzymywania dystansu 7 m2 na osobę. Osoby, które ze względu na bezpieczeństwo pragną przyjąć Komunię św. na rękę proszone są o podchodzenie do Komunii św. przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek obchodzimy Uroczystość ROCZNICY POŚWIĘCENIA naszego kościoła. Konsekracji naszej świątyni dokonał Abp Henryk Hoser 30 października 2011 roku. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 złożymy Bogu dziękczynienie za Jego obecność pośród nas i za łaski jakimi darzy nas w tej świątyni.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w kościele o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
    Ze względu na podwyższony stan zagrożenia epidemicznego w tym roku nie będzie Mszy św. ani procesji za zmarłych na cmentarzach /Starym i Nowym w Kobyłce/. W dniach 1 i 2 listopada w kościele po Mszy św. o godz. 18:00 będzie procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
  7. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Ze względu na stan epidemii nie będzie procesji eucharystycznej.
  8. W ubiegłą niedzielę gościliśmy Ks. Ryszarda Halwę ze Zgromadzenia Księży Pallotynów - twórcę Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia. Ks. Ryszard składa podziękowania wszystkim ofiarodawcom z naszej Parafii za wsparcie modlitewne i hojność. Na potrzeby Fundacji zostało zebrane 2986 zł.
  9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
  10. Dzisiaj jest prowadzona przy kościele zbiórka na terapię genową Michałka Boguckiego chorego na SMA typu 1 – najcięższej postaci rdzeniowego zaniku mięśni. Koszt terapii wynosi ponad 9 mln zł.

Więcej informacji tutaj.
  11. Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie dla Joanny Piankowskiej i jej rodziny, która w ubiegłym tygodniu została dotknięta nieszczęściem pożaru swojego mieszkania.
    Pani Joasia wielokrotnie wyjeżdżała jako wychowawczyni na kolonie i zimowiska z dziećmi i młodzieżą z naszej Parafii. Jest osobą zaangażowaną w działalność modlitewną w naszej Parafii.
    Osoby, które mogą udzielić pomocy prosimy o wpłaty na konto:
    Parafialny Zespół CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce
    Nr konta :
    03 8015 0004 0061 8612 2045 0007
    z dopiskiem „POMOC DLA JOASI”.