18 paź 2020

XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny – tydzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.
    Więcej informacji: Papieskie Dzieła Misyjne tutaj.
  2. Dzisiaj w naszej Parafii gości Ks. Ryszard Halwa ze Zgromadzenia Księży Pallotynów - twórca Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia. Ks. Ryszard głosi kazania na temat Świętości Życia. Prosimy o wsparcie modlitewne i finansowe dzieł prowadzonych przez jego Fundację.
  3. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki razem z dorosłymi.
  4. W związku z zagrożeniem pandemicznym Biskup Ordynariusz wydał dekret o zasadach bezpieczeństwa. Wszyscy przebywający w kościele mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką higieniczną oraz utrzymywania dystansu 4 m2 na osobę. Osoby, które ze względu na bezpieczeństwo pragną przyjąć Komunię św. na rękę proszone są o podchodzenie do Komunii św. przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.
    Pełny tekst Dekretu tutaj.
  5. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II Papieża. Podczas Mszy św. będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo relikwiami Świętego.
  6. W ubiegłą niedzielę podczas XX Dnia Papieskiego dzięki prowadzonej zbiórce zostało zebrane 2232 zł na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz szczególne podziękowania składamy młodym wolontariuszom z Ruchu Światło Życie za prowadzenie kwesty.
  7. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.13:00.
  8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania rok II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.
  9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
  10. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona przy kościele zbiórka na terapię genową Michałka Boguckiego chorego na SMA typu 1 – najcięższej postaci rdzeniowego zaniku mięśni. Koszt terapii wynosi ponad 9 mln zł.

Więcej informacji tutaj.
  11. Burmistrz Miasta Kobyłka przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Można spisać się przez Internet, w punkcie spisowym w Urzędzie Miasta lub zadzwonić na infolinię spisową.
    Więcej informacji tutaj.