30 sie 2020

XXII Niedziela Zwykła

1. Msza św. w intencjach członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj o godz. 11:30. Spotkanie Wspólnot Różańcowych jest odwołane.
    Ogłoszenia Wspólnot Żywego Różańca tutaj.
  2. We wtorek obchodzimy 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o pokój na świecie oraz za poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych podczas II wojny światowej.
  3. Dzieci i młodzież oraz nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły i rodziców zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny we wtorek o godz. 8:00.
    Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku będzie w I Piątek miesiąca od godz. 17:30.
  4. W czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00.
  6. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 18:00.
  7. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  8. Biskup Ordynariusz zaprasza na Centralne Uroczystości Dożynkowe, które odbędą się dzisiaj w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława BM w Stanisławowie. Centralną częścią uroczystości będzie Msza święta dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godz. 11:00.
    Ze względów sanitarnych nie są planowane dodatkowe wydarzenia plenerowe. Nie odbędzie się także konkurs na wieńce dożynkowe. Zachęcamy do modlitewnej łączności we wszystkich Parafiach naszej Diecezji.
    Tekst komunikatu Dożynki 2020 tutaj.