15 mar 2020

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W piątek 13 marca Bp Romuald Kamiński wydał dekret w związku z zagrożeniem epidemicznym w naszym kraju.
    Tekst dekretu i dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. tutaj.
  2. W Wielkim Poście w czasie trwania zagrożenia epidemicznego zachęcamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele zwracając uwagę na unikanie zbyt wielkiej liczby uczestników /powyżej 50 osób/:
    • ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU – codziennie od godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • SUPLIKACJE – codziennie po Mszy św. wieczornej;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki – odwołana w czasie epidemii.
    Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w domach w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia - codziennie o godz. 20:30.
  3. Zapowiadane na dzisiaj spotkanie informacyjno-organizacyjne dla mężczyzn zainteresowanych działalnością Zakonu Rycerzy Jana Pawła II zostało odwołane.
  4. Dzisiejszy koncert wielkopostny STABAT MATER został odwołany.
  5. W czwartek przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
  6. W piątek o godz. 18:00 będzie Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym.
  7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które ma poprowadzić w naszej Parafii Ks. Maciej Majek, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.
    Program rekolekcji i forma zostaną podane w przyszłą niedzielę w zależności od sytuacji w naszym kraju.
    Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży są odwołane.
  9. Dzisiejsza zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce Piotra Sztajerwalda została przeniesiona na późniejszy termin. Prosimy o modlitwę w intencji chorego i jego rodziny.
    Można w dalszym ciągu pomóc przekazując 1% podatku:  KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
    lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
    Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 Tytułem: Sztajerwald, 13332

10. W najbliższym czasie zawieszone są piątkowe dyżury wolontariuszy CARITAS.
    W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 601 243 901/.