02 lut 2020

Ofiarowanie Pańskie

1. Dzisiaj przypada Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia przyniesionych do świątyni gromnic.
    Dzisiejsze święto obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za osoby, które składając śluby zakonne swoje życie całkowicie oddały Bogu.
  2. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Program ostatniego tygodnia Kolędy:

03. 02 - poniedz.

ul. Żwirki i Wigury; Solskiego

04.02 - wtorek

ul. 3 Maja 1-30

05.02 - środa

ul. 3 Maja 31 do końca; Szpotańskiego

06.02 - czwartek

ul. Królewska; Lipowa

07.02 - piątek

ul. Sienkiewicza 1-13, 15, 17-35

08.02 - sobota

od g. 11:00

ul. Sienkiewicza 14 i 16

Pełny program wizyty kolędowej do 8 lutego tutaj.
    Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na inwestycje parafialne.
  3. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30–9:30 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00.
    W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 694 451 124/.
  4. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - Rok I będzie dzisiaj o godz. 19:00.
  6. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Zespół VIES BONUM z Parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Zespół tworzą studenci, którzy śpiewają wielogłosowo pieśni religijne po białorusku i po polsku.
  7. W czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej. Od godz. 17:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji z racji I Czwartku miesiąca.
  8. W czwartek zapraszamy na Spotkanie Biblijne o godz. 19:00 w sali na plebanii.
  9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w I Piątek miesiąca od godz. 9:00. Spowiedź w piątek od godz. 17:30.
  10. W sobotę młodzież z ks. Jakubem wyjeżdża na ferie zimowe do Poronina. Zbiórka wyjeżdżających - na parkingu przed kościołem o godz. 7:30. Powrót w piątek 14 lutego wieczorem.
    Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i opiekunów.
  11. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  12. Kandydaci do Bierzmowania - Rok II proszeni są o przyniesienie w terminie do ferii wypełnionych indeksów z imieniem patrona i danymi świadka.
  13. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Komitetu Społecznego „Świat Maćka” będą prowadzić zbiórkę na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnego z autyzmem Maćka Antoszkiewicza. Prosimy o pomoc i wsparcie.
  14. W Wołominie od niedawna funkcjonuje grupa Przebudzenie DDA/DDD (Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych). Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19:00 w Kaplicy przy kościele MB Częstochowskiej /ul. Kościelna 55/.
    Więcej informacji tutaj.