10 lis 2019

XXXII Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek obchodzimy Narodowe Święto 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Uroczysta Msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny będzie w naszym kościele o godz. 18:00 z udziałem Chóru Parafialnego i harcerzy z Drużyny Kobyłkowskiej Federacji Skautów Europy. Po Mszy św. zapraszamy na uroczyste złożenie wieńców przy tablicy poświęconej żołnierzom i partyzantom, którzy polegli w obronie Ojczyzny.
  2. Dzisiaj z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych „ŚPIEWAJMY RAZEM” w wykonaniu solistów i Miejskiej Orkiestry Dętej w Kobyłce pod dyrekcją Alberta Guta. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w naszym kościele.
    Więcej informacji tutaj.
  3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. wolontariusze Zespołu CARITAS zapraszają na wspólną agapę do sali na plebanii.
  4. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki listopadowe są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30.
    Ze względu na obchody Święta Niepodległości w poniedziałek wypominki będą wyjątkowo czytane po Mszy św. porannej.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
  6. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  7. Dzisiaj wolontariusze CARITAS prowadzą zbiórkę ofiar na rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce.
  8. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w związku z obchodzonym dzisiaj Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku organizowana jest pomoc dla chrześcijan prześladowanych mieszkających na terenie Sudanu Południowego.
  9. Burmistrz Miasta Kobyłka serdecznie zaprasza 11 listopada na obchody Narodowego Święta Niepodległości na Placu 15 Sierpnia w Kobyłce. Obchody rozpocznie Msza św. w Bazylice Św. Trójcy o godz. 11:00. Po Mszy św. będzie przemarsz na Plac i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego jako kontynuacja akcji „Niepodległa do Hymnu”: O godz. 14:00 w Urzędzie Miasta odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych robienia kotylionu w barwach narodowych dla upamiętnienia Święta Niepodległości.