20 paź 2019

XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Ofiary składane na tacę dzisiaj są przeznaczone na potrzeby Dzieł Misyjnych prowadzonych przez Kościół.
    Papieskie Orędzie na Światowy Dzień Misyjny tutaj.
  2. Kandydatów do Bierzmowania – Rok I zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami dzisiaj o godz. 19:00.
  3. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki razem z dorosłymi.
  4. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. Podczas Mszy św. będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo relikwiami Świętego.
  5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  6. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebani.
  7. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  8. W przyszłą niedzielę będą zbierane na tacę ofiary przeznaczone na remont kościoła w ramach tacy gospodarczej.
  9. Osoby, które zapisały się na wyjazd narciarski do Zakopanego prosimy o przynoszenie wypełnionej karty wypoczynku, regulaminu i zaliczki (300 zł) do końca października do ks. Jakuba.
  10. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
  11. Oaza Dzieci Bożych w Kobyłce oraz Szkolne Koło CARITAS serdecznie zaprasza dzieci na Bal Wszystkich Świętych w sobotę o godz. 15.00 w Szkole nr 1 w Kobyłce przy ul. Jezuickiej 1. /Informacje: tutaj lub kom. 503939164/.
  12. Starosta Wołomiński zaprasza do udziału w spotkaniach prowadzonej kampanii SENIORZE BĄDŹ CZUJNY informującej jak nie dać się oszukać na pokazach handlowych. Spotkanie odbędą się w czwartek 24 października o godz. 15:00 w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie i w poniedziałek 18 listopada o godz. 15:00 w Pałacu w Chrząsnem.