01 wrz 2019

XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. o godz. 10:00 będziemy modlić się o pokój na świecie oraz w intencji poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych podczas okupacji.
  2. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
  3. W poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i rodziców na Mszę św. o godz. 8:00 rozpoczynającą nowy rok szkolny.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
    • w czwartek – wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji od godz. 17:00;
      w I Czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi gregoriańskiej;
    • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
    • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30 dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny;
    • w I Sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy św. wieczornej.
  5. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  7. Wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Panem Bogiem w Jego Słowie zapraszamy na spotkanie biblijne w czwartek o godz. 19:00. Spotkania prowadzi dr biblistyki p. Dorota Gurtat.
  8. Wszystkie uzdolnione muzycznie osoby zapraszamy na próby Chóru Parafialnego, które odbywają się w czwartki o godz.18:45 w sali na plebanii.
  9. Ruch Światło-Życie rozpoczyna nowy rok formacyjny. Zapraszamy młodzież na spotkania oazowe w każdy piątek o godz. 19:00.
  10. Pierwsze spotkanie ministrantów i lektorów po wakacjach będzie w sobotę o godz. 11:00. Zapraszamy także nowych kandydatów.
  11. Zespół CARITAS organizuje zbiórkę ubrań i artykułów szkolnych dla poszkodowanych w pożarze domu dzieci w wieku szkolnym. Potrzebne są kurtki, bluzy, spodnie, cieplejsza odzież i buty. Rozmiary dla trzech chłopców i dziewczynki są podane w dzisiejszej gazetce liturgicznej oraz na stronie internetowej Parafii. Dary można przynosić dzisiaj po wszystkich Mszach św. do pomieszczenia CARITAS. Więcej informacji o pomocy tutaj.