21 lip 2019

XVI Niedziela Zwykła

1. W czwartek przypada święto Św. Jakuba Apostoła. Tradycyjnie, z okazji wspominanego również w tym dniu św. Krzysztofa po Mszy św. wieczornej będzie obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców.
  2. W piątek obchodzimy wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych seniorów.
  3. W miesiącach wakacyjnych Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
  4. Członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:30.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontu kościoła.
  6. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę.
    Informacje o zapisach i terminach Pielgrzymek wyruszających w sierpniu z Warszawy na Jasną Górę:
    • 308. WARSZAWSKA PIELGRZYMKA PIESZA NA JASNĄ GÓRĘ O.O. PAULINÓW
      6 – 14 sierpnia
      Zapisy: 2–5 sierpnia, w godz. 9.00–19.00 Klasztor Ojców Paulinów, ul. Długa 3, 00-263 Warszawa,
      Więcej informacji tutaj;
    • 39. WARSZAWSKA AKADEMICKA PIELGRZYMKA METROPOLITALNA
      5 – 14 sierpnia
      Zapisy: 2-4 sierpnia, w godz. 9:00–19:30, w krużgankach Rektoratu Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie
      Więcej informacji tutaj.
    • 36. PIESZA PRASKA PIELGRZYMKA RODZIN
      5 – 14 sierpnia
      Zapisy: 1-4 sierpnia, w godz. 17.00–20.00 w Parafii Narodzenia Pańskiego, Warszawa, ul. Ostrobramska 72
      Więcej informacji tutaj.
    • 36. PRASKA PIELGRZYMKA PIESZA POMOCNIKÓW MATKI KOŚCIOŁA
      16 – 26 sierpnia
      Zapisy: 14-15 sierpnia, godz. 16.00-19.00 w pomieszczeniach Konkatedry na Kamionku, ul. Grochowska 365
      Więcej informacji tutaj
      Nasz nowy wikariusz ks. Jakub Sędek będzie szedł w Praskiej Pieszej Pielgrzymce Pomocników Matki Kościoła.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży oraz gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanych wakacji, pięknej pogody, a przede wszystkim przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!