07 kwi 2019

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Wczoraj, podczas Pielgrzymki na Jasną Górę, Ks. Robert wraz z pielgrzymami dokonali aktu zawierzenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wszystkim pątnikom składamy podziękowanie za zawierzenie Pani Częstochowskiej naszej Parafii oraz za modlitwę i trud pielgrzymi. Akt zawierzenia tutaj.

Akt Zawierzenia

2. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17:15;
    • Koronka do Miłosierdzia Bożego – codziennie o godz. 15:00 w kościele.
  4. Spotkanie organizacyjne przed Pielgrzymką do Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się w dniach 1–4 maja będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Potrzebny nr PESEL i wpłata 550 zł.
  5. Burmistrz Miasta Kobyłka i Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zapraszają na Wielkopostny Koncert muzyki pasyjnej: CRUCIS VOX – EKSTAZA W MALARSTWIE I MUZYCE w wykonaniu znakomitego Zespołu Muzyki Dawnej IL TEMPO pod dyrekcją Agaty Sapiechy. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w naszym kościele. Więcej informacji tutaj.
  6. We wtorek będziemy przeżywać Dzień Modlitwy Dziękczynnej za Nawiedzenie Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. Po zakończeniu Peregrynacji zostało podjęte Dzieło Modlitwy Diecezji Warszawsko-Praskiej. W ramach Dzieła Modlitwy przez cały rok każdego dnia trwa całodzienna modlitwa podejmowana przez kolejne Parafie i wspólnoty naszej diecezji. We wtorek – w II Dniu Modlitwy Dziękczynnej w naszym kościele przez cały dzień będzie trwała adoracja Najśw. Sakramentu. Program czuwania modlitewnego tutaj.
    Prosimy wspólnoty i grupy modlitewne oraz wszystkich Parafian o włączenie się we wspólną modlitwę dziękczynną.
  7. Gimnazjalistom i ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach i zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 7:00 sprawowaną w ich intencji.
  8. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
  9. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej tradycyjnie już prowadzone ulicami miasta w intencji wszystkich mieszkańców naszej Parafii i całego Miasta. W tym roku przejdziemy ulicami: Królewską, Krasickiego, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. Początek Nabożeństwa o godz. 19:00. Wszystkie wspólnoty naszej Parafii prosimy o włączenie się w przygotowanie Nabożeństwa.
  10. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek po Drodze Krzyżowej.
  11. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w salce na plebanii.
  12. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpocznie Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. W przyszłą niedzielę przynosimy na liturgię palmy, które zostaną poświęcone na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
  13. Od dzisiaj po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
  14. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych oraz palm na liturgię Niedzieli Palmowej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
  15. Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną CARITAS prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii.
  16. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu CARITAS naszej Parafii.
    Jak przekazać tutaj
  17. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii.
    Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
    Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
  18. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy po raz trzeci 12 kwietnia z kościoła MB Królowej Polski w Markach - Pustelniku. Zostały przygotowane dwie trasy: 20 km lub 40 km, które będą przebiegać także przez teren naszej Parafii. Więcej informacji tutaj