20 sty 2019

II Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada I rocznica ingresu Pasterza Diecezji Bp. Romualda Kamińskiego. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji naszego Ordynariusza oraz całego Kościoła Warszawsko-Praskiego.
  2. Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy rodziny z dziećmi na wspólne kolędowanie przy Żłóbku z udziałem Chóru Parafialnego, Męskiej Scholi Gregoriańskiej, Zespołu Wokalnego, Scholki dziecięcej oraz solistów. Osoby, które chciałyby wystąpić podczas kolędowania proszone są o zgłoszenie się do naszego organisty p. Piotra.
  3. Skarbonki kolędników misyjnych można składać pod choinką lub w zakrystii.
  4. Msza św. dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów Rok I.
  5. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Program Kolędy:

21.01 - poniedz.

ul. Żeromskiego; Żytnia;

22.01 - wtorek

ul. Reymonta; Sempołowskiej;

23.01 - środa

ul. Długa; Korczaka; Fredry;

24.01 - czwartek

ul. Boh. Ossowa 1-30;

25.01 - piątek

ul. Boh. Ossowa 31-50;

26.01 - sobota

od g. 10:00

ul. Ks. Skorupki; Okrzei;

Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na inwestycje parafialne.
    Pełny plan kolędy tutaj.
  6. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 9:30 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 694 451 124/.
  7. Trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W środę na spotkanie z młodymi całego świata przybędzie Papież Franciszek. Relacje z pobytu naszych Parafianek w Panamie można oglądać na parafialnym koncie Facebooka. W przyszłą niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się spotkanie młodych PANAMA w Warszawie w godz. od 14:00 do 22:00. Więcej informacji tutaj.
  8. W sobotę dzieci i młodzież z ks. Robertem wyjeżdżają na zimowisko do Gliczarowa Górnego. Wyjazd pociągiem z Dworca Warszawa Wschodnia w sobotę o godz. 5:14. Zbiórka wyjeżdżających na dworcu od strony ul. Kijowskiej o godz. 4:30. Powrót w sobotę 2 lutego o godz. 15:46 na Dworcu Warszawa Wschodnia. Prosimy o modlitwę w intencji wyjeżdżających.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na Jasełka przygotowane przez Tygryski z grupy „0”B z Publicznego Przedszkola nr 2 pod kierunkiem p. Anity Piotrowskiej.
  10. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru CANTIS CORDIS z Wołomina.
  12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
  13. W związku z pracami malarskimi prowadzonymi w kościele prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła przed Mszą św. wieczorną. Osoby, które mogą pomóc zapraszamy codziennie od godz. 16:00 oraz w sobotę od godz. 9:00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w porządkowaniu kościoła w ubiegłą sobotę.
  14. Z naszej Parafii organizowana jest Pielgrzymka do Grecji ŚLADAMI ŚW. PAWŁA w terminie od 16 do 23 sierpnia 2019 r. W programie planowane jest zwiedzanie starożytnych miejsc pobytu św. Pawła Apostoła, między innymi: Ateny, Saloniki, Filippi, Korynt, Meteory, Mykeny i inne. Koszt wyn. 1500 PLN + 440 EUR /cena zawiera: przelot samolotem, noclegi, 2 posiłki dziennie, przejazdy autokarem, opiekę pilota oraz ubezpieczenie. Zapisy prowadzone są w zakrystii do 27 stycznia. Zapisy prowadzone są w zakrystii do 27 stycznia. Program pielgrzymki tutaj