23 gru 2018

IV Niedziela Adwentu

1. W poniedziałek zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę św. roratnią o NMP o godz. 7:00 rano. Dzieci prosimy o przyniesienie pokolorowanych obrazków z Rorat i odbiór nagród.
  2. W poniedziałek wieczorem obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 ze względu na Wieczerzę Wigilijną w gronie rodzinnym.
  3. W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy wszystkich Parafian i gości zapraszamy na Pasterkę – uroczystą Mszę św. sprawowaną w Noc Narodzenia Pańskiego.
    Przed Pasterką od godz. 23:30 będzie kolędowanie przy żłóbku, które poprowadzi nasz Chór Parafialny.
  4. W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 08:00, 10:00, 11.30 i 13:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  5. W II Dzień Świąt Msze św. będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Fundusz budowy nowych świątyń w naszej Diecezji.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 13:00 będzie sprawowana w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą Jubileusz. Można zamawiać intencje na Mszę św. zbiorową za Jubilatów.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie połączone z dzieleniem się opłatkiem członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka.
  8. Spotkanie świąteczne i agapa dla ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 12:00.
  9. W związku z organizacją akcji GWIAZDKA KRÓLEWICZA Zespół Caritas dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 organizuje spotkanie opłatkowe dla dzieci połączone z wręczeniem świątecznych prezentów. Wszystkim osobom, które włączyły się w naszą świąteczną akcję składamy serdeczne podziękowania za serce okazane dzieciom i wspaniałomyślność przy przygotowywaniu świątecznych paczek.
  10. Dzisiaj uczniowie ze szkolnego klubu Wolontariusza z ZSP nr 2 prowadzą kwestę na leczenie Agnieszki Kostrzewa, matki samotnie wychowującej 8-letnią Agatkę. Agnieszka walczy z białaczką i zbieramy na drogi lek, który może uratować jej życie.
    Informacje nt. prowadzonej zbiórki są tutaj oraz na stronie Fundacji POMAGAM.PL.
  11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Charytatywny Koncert Kolęd organizowany na rzecz pomocy dla Agnieszki Kostrzewa. Koncert rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18:00.
  12. Dzisiaj młodzież z OAZY rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny. Dochód z sianka młodzież pragnie przekazać na pomoc dla Agnieszki Kostrzewa.
  13. W kościele są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
  14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła.
  15. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii.
    Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
    Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.