18 lis 2018

XXXIII Niedziela Zwykła

1. Kończy się rok kościelny. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  2. Od ubiegłego piątku do niedzieli /16-18 listopada/ w naszym kościele odbywają się rekolekcje dla Kandydatów do Bierzmowania – Rok I.
    Program rekolekcji:
    • 16 XI – piątek     godz. 19:00 – konferencja I
    • 17 XI – sobota     godz. 19:00 – konferencja II
    • 18 XI – niedziela     godz. 16:30 – nabożeństwo pokutne;
                                                godz. 17:00 – Spowiedź;
                                                godz. 18:00 – Msza św.;
                                                godz. 19:00 – spotkanie w grupach
  3. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30.
  4. W poniedziałek przypada VII rocznica święceń biskupich Biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Pomocniczym, a także o Kościele Warszawsko–Praskim.
  5. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 do sali parafialnej.
  6. Zbiórka i próba kandydatów na ministrantów przed obłóczynami będzie w piątek o godz. 17:00 w kościele. Uroczyste przyjęcie do grona ministrantów będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30.
  7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. razem z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  8. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 połączona z wyjazdem do kina. Powrót planowany jest ok. godz. 16:30.
  9. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00. W tym dniu będziemy modlić się za członków Rodzinnych Róż Różańcowych z okazji przypadającej w grudniu III rocznicy zawierzenia Matce Bożej.
  10. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania Rok II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele
  11. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  12. Dzisiaj młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem płytę z bajkami „TARGOWISKO SŁÓW” ks. Bartłomieja Kopcia i młodzieży Ruchu Światło-Życie. Dochód z rozprowadzanych płyt jest przeznaczony na potrzeby naszej wspólnoty młodzieżowej.
  13. Dzięki akcji Zespołu CARITAS w ubiegły piątek z żywności dostarczonej ze sklepów Biedronka skorzystało 87 osób. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za trud włożony w przeprowadzenie kolejnej już akcji żywnościowej.
  14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu w kościele w ramach tacy gospodarczej.
  15. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii.
    Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
    Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
  16. Od piątku do niedzieli /23-25 listopada/ w naszej Parafii będzie odbywać się kurs na wychowawcę kolonijnego. Koszt wyn. 100 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks.  Robertem.
  17. Organizowany jest wyjazd do Seminarium Duchownego w Tarchominie na spektakl teatralny alumnów III Roku „CZY ZOBACZĘ CIĘ JUTRO?” Wyjazd będzie w niedzielę 2 grudnia o godz. 13:30. Koszt wyn. 10 zł. Zapisy w zakrystii.