Wydarzenia

10 mar 2024

Wielki Post REKOLEKCJE

Wielki Post REKOLEKCJE

Rekolekcje wielkopostne 

IV Niedziela Wielkiego Postu 
od niedzieli 10 marca  do środy 13 marca 

Nauki rekolekcyjne poprowadził
Ks. Stanisław Witkowski
ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów,
biblista, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży poprowadził
Ks. Daniel FilipowiczFilm tutajFilm tutaj
Galeria zdjęć tutaj

Film tutaj

Film tutaj

Nabożeństwa pasyjne:

GORZKIE ŻALE 
w niedziele o godz. 17:15

DROGA KRZYŻOWA 
dla dzieci, młodzieży i dorosłych
w piątki o godz. 18:40
/po Mszy Św. wieczornej/

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 
codziennie o godz. 15:00 
 połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu
do godz. 16:00
i Litanią do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.

Intencja różańcowa na marzec 2024
Biskupa Romualda Kamińskiego
:

Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby Maryja, Królowa Pokoju wprowadziła do naszych rodzin i środowisk pojednanie i wzajemne poszanowanie. Niech ma w swojej opiece Polki i Polaków, aby umieli w zgodzie budować przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny.

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ojczyzny tutaj.

Modlitwa za Ojczyznę przez przyczynę św. Andrzeja Boboli

Boże, któryś zapomnianą do niedawna Polskę wskrzesił cudem wszechmocy Twojej, racz za przyczyną sługi Twojego św. Andrzeja Boboli dopełnić miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwrócić grożące jej niebezpieczeństwa. Niech za łaską Twoją stanie się narzędziem Twojej czci i chwały. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, karnością i męstwem jej obrońców, zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków jej obywateli. Daj jej kapłanów pełnych ducha Bożego i żarliwych o dusz zbawienie. Wzmocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów. Wytęp wszelką stanową zazdrość i zawiść, wszelką osobistą czy zbiorową pychę, samolubstwo i chciwość tuczącą się kosztem dobra publicznego. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują młodzież, zaprawiając ją do posłuszeństwa i pracy, a chroniąc od zepsucia. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia się i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Jak jeden Bóg, tak jedna wiara, nadzieja i miłość niech krzepi nasze serca! Amen.


Nowenna będzie od 16 do 24 marca,
w łączności z Sanktuarium MB na Jasnej Górze w godzinie Apelu Jasnogórskiego
lub indywidualnie o dowolnej porze.
Więcej informacji tutaj.