Wydarzenia

08 gru 2018

Pielgrzymka do Ziemi Świętej: Śladami Pana Jezusa

Pielgrzymka do Ziemi Świętej: Śladami Pana Jezusa

Pielgrzymka
organizowana z Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce
Termin: 16 – 23 sierpnia 2018 r.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE PO PIELGRZYMKOWE

Wszystkich uczestników zapraszamy na spotkanie po pielgrzymkowe, które będzie w sobotę 8 grudnia o godz. 19:00 po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
W spotkaniu będzie również uczestniczyć nasza Przewodniczka Pani Kasia.

Poniżej udostępniony fragment filmu przygotowywanego na spotkanie przez ks. Piotra Paćkowskiego:
 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

I DZIEŃ
WARSZAWA – TEL AVIV – BETLEJEM
Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv (godz. 10.10 – 14.55). Nocleg w Betlejem.
II DZIEŃ
BETLEJEM – JEROZOLIMA
Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy.
Jerozolima – nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem.
III DZIEŃ
CEZAREA NADMORSKA – KARMEL – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Tyberiadzie.
IV DZIEŃ
JEZIORO GALILEJSKIE – CEZAREA FILIPOWA 
Banias – ewangeliczna Cezarea Filipowa, spacer wśród strumieni Jordanu, grota stanowiąca w czasach antycznych część sanktuarium pogańskiego bożka Pana. Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Nocleg w Tyberiadzie.
V DZIEŃ
GÓRA TABOR – JERYCHO – MORZE MARTWE
Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Betania – Sanktuarium Marty, Marii i Łazarza. Nocleg w Jerozolimie.
VI DZIEŃ 
JEROZOLIMA
Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Jerozolimie.
VII DZIEŃ 
HEBRON – EIN KAREM
Hebron – sanktuarium herodiańskie zbudowane nad pieczarą Makpela, w której spoczywają Patriarchowie i ich żony (wjazd uzależniony od sytuacji politycznej). Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu i w Instytucie Pamięci Yad Vashem, Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Jerozolimie.  
VIII DZIEŃ 
JEROZOLIMA – TEL AVIV – WARSZAWA
Jerozolima – czas wolny na Starym Mieście. Po południu przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa (godz. 17.50 – 20.45). 
×Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.

Koszt:

 • 1990 PLN + 845 USD – dla grupy liczącej 20 – 24 osób
 • 1970 PLN + 805 USD – dla grupy liczącej 25 – 29 osób
 • 1950 PLN + 755 USD – dla grupy liczącej 30 – 34 osób
 • 1930 PLN + 720 USD – dla grupy liczącej 35 – 39 osób
 • 1890 PLN + 700 USD – dla grupy liczącej min. 40 osób 

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa /izraelskie linie lotnicze EL AL/
 • 7 noclegów w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 215 USD/
 • wyżywienie 3 razy dziennie /7 śniadań, 7 obiadów, 7 obiadokolacji/
 • przejazdy autokarem wg programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • napiwki dla lokalnej obsługi
 • opiekę pilota
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • zestawy słuchawkowe tour quide
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

Zapisy:

Zapisy prowadzone są w zakrystii po Mszy św. do 15 grudnia 2017