19 maj 2024

Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny w liturgii. Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
  2. Dzisiaj dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Św.:
    - grupa I podczas Mszy św. o godz. 10:00
    - grupa II podczas Mszy św. o godz. 12:00.
    W imieniu naszej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania rodzicom za dar ołtarza – ufundowanie Relikwiarza Św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki oraz sfinansowanie wymiany głośników na chórze. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
    Ze względu na uroczystość pozostałe Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 13:30 i 18:00
  3. Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do I Komunii Św. będą uczestniczyły w Mszach św. Białego Tygodnia: Grupa I w poniedziałek i czwartek oraz Grupa II we wtorek i piątek o godz. 18:00.
  4. W środę 15 maja nasza Parafia otrzymała Relikwie Św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, Karmelitanki Bosej, stygmatyczki, zwanej Małą Arabką.

Relikwie przekazały nam Siostry Karmelitanki z Klasztoru Mniszek Bosych Zakonu Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel w Dysie pod Lublinem.

Dziękujemy Siostrom za ten bezcenny dar oraz osobom, które pomogły w przekazaniu relikwii.
    Od roku w naszej Parafii w każdy II piątek miesiąca jest sprawowana Msza św. wotywna o Duchu Św. na podstawie objawień św. Marii.
  5. Wczoraj podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 w Konkatedrze na Kamionku, czterech alumnów V roku naszego Seminarium Duchownego przyjęło Święcenia Diakonatu z rąk Bpa Jacka Grzybowskiego. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów.
  6. Spotkanie biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św.
    Próba przed uroczystością będzie w piątek o godz. 18:30.
    Spowiedź przed Rocznicą będzie w sobotę od godz. 17:00.
  8. Spotkanie członków Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  9. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
    W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek 30 maja.
    Trasa procesji będzie jak w ubiegłych latach ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja.
    Prosimy o pomoc przy strojeniu ołtarzy.
  10. Biuro Pielgrzymkowe AD ASTRA informuje wszystkich uczestników Pielgrzymki na Maltę, że nastąpiła zmiana rozkładu lotów na Maltę i godziny zbiórki wyjeżdżających w Kobyłce i Józefowie.
    Zbiórka wyjeżdżających autokarem z Kobyłki na lotnisko w Modlinie będzie 7 czerwca o godz. 11:30.
    Powrót z Modlina w dniu 14 czerwca będzie o godz. 22:30.