05 maj 2024

VI Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne Najśw. Sakramentu połączone z procesją eucharystyczną.
  2. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15; a w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
  3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18:40 do sali na plebanii.
  4. W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w intencji tegorocznych maturzystów, którzy we wtorek rozpoczną egzaminy dojrzałości.
  5. W tym tygodniu zapraszamy na próby przed uroczystością I Komunii Św.:
    - Grupa I – dzieci z kl. III B i C – w poniedziałek
    - Grupa II – dzieci z kl. III A i D – we wtorek
    po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35.
    Uroczystość I Komunii Św. będzie w naszej Parafii w niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00.
  6. W środę w liturgii przypada uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej.
  7. Spotkanie Biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  8. W sobotę wyruszy organizowana przez Zespół Caritas naszej Parafii Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.
    Zbiórka wyjeżdżających będzie o godz. 6:45 na parkingu przed kościołem.
    Powrót planowany jest w godzinach wieczornych.
    Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.
  9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę.
    Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia Dnia Pięćdziesiątnicy.
    Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi w kończącym się okresie wielkanocnym osobom, które dotychczas nie skorzystały z tego wielkiego daru Chrystusa Zmartwychwstałego.
  10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Przemysława Maciosa, proboszcza Parafii w Wiązownej, który przybliży nam postać Bł. Hanny Chrzanowskiej i po Mszach św. będzie prowadził zbiórkę ofiar na budowę nowego Domu Formacyjnego Bł. Hanny.
  12. W przyszłą niedzielę zapraszamy do KAWIARENKI PRZY KOŚCIELE po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.
  13. Młodzieżowa Grupa Teatralna z Parafii MB Częstochowskiej w Zielonce zaprasza w niedzielę 12 maja o godz. 14:00 i 19:00 na spektakl pt.: RODZINNA FOTOGRAFIA .

Przedstawienie przygotowuje do nawiedzenia relikwii Bł. Rodziny Ulmów w dniach 15-16 maja.
    Kościół Parafialny,
    ul. Jagiellońska 10, Zielonka.