Ogłoszenia parafialne

14 kwi 2024

III Niedziela Wielkanocy

 1. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. wolontariusze Caritas zapraszają na wspólną Agapę do sali na plebanii.
 2. Dzisiaj w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia organizowany w Warszawie Narodowy Marsz Życia

  organizowany przez Fundację świętego Benedykta we współpracy z Koalicją dla Życia i Rodziny. Marsz odbędzie się w dniu Narodowego Święta Chrztu Polski i w odpowiedzi na apel Abpa Stanisława Gądeckiego o modlitwę i odpowiedzialność za Ojczyznę.
  W naszej diecezji Marsz Życia wyruszy z Katedry Warszawsko-Praskiej po Mszy Św. o godz. 11:00. 
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Tadeusz Wojda w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, gorąco apeluje, aby tę niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Prosi, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Św., modlić się w tej intencji.
  Więcej informacji tutaj.
 3. Dzisiaj jest prowadzona zbiórka na rzecz chorej Natalii Jędrzejewskiej.
  Natalia ma 13 lat. Od 5 lat zmaga się z nieuleczalną chorobą: Cukrzycą typu 1 i autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy. Potrzebna jest pompa insulinowa, której koszt wyn. 26 tys. zł.
  Więcej informacji tutaj.
 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15. Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 5. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci oraz wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 6. Dzisiaj wznawia działalność KAWIARENKA PRZY KOŚCIELE. Po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 można napić się kawy, zjeść ciastko i watę cukrową. Zapraszamy.
 7. Wczoraj osoby niepełnosprawne z naszej Wspólnoty uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym, który został zorganizowany i współfinansowany przez Zespół Caritas naszej Parafii i Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie.
 8. W ubiegłą Niedzielę – w Święto Miłosierdzia Bożego Zespół Caritas zorganizował wspólne dzielenie się chlebem w ramach ogólnopolskiej Akcji „DZIEŃ DOBRA”. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ofiarności Parafian zostało zebrane 3200 zł.
  Z okazji obchodzonego w tym dniu święta Wolontariuszy CARITAS składamy podziękowania wszystkim osobom działającym w naszym Zespole CARITAS za troskę o ludzi potrzebujących i organizowanie licznych akcji charytatywnych. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszych wolontariuszy i zapraszamy do włączenia się w działalność Zespołu.
  Więcej informacji o prowadzonych akcjach można znaleźć tutaj
 9. Zespół Caritas naszej Parafii organizuje autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, która wyruszy w sobotę 11 maja.
  W programie Msza św. w Sanktuarium o godz. 12:00, zwiedzanie Sanktuarium oraz zabytków Kalisza.
  Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł /w tym opłata za autokar, ubezpieczenie i obiad/.
  Zapisy prowadzone są w zakrystii.
 10. Wice-Burmistrz Miasta Kobyłka informuje o konieczności przeprowadzenia II tury wyborów na burmistrza Kobyłki i zachęca do udziału w głosowaniu w niedzielę 21 kwietnia. 
 11. Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka zaprasza na uroczystości z okazji 230. Rocznicy Bitwy przeciwko Kozakom podczas Insurekcji Kościuszkowskiej w 1794 roku. Uroczystości odbędą się w środę o godz. 17:00 przy Obelisku z Krzyżem przy ul. Kraszewskiej.
  O godz. 18:00 w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce będzie Msza św. w intencji poległych. 
  Więcej informacji tutaj.