31 mar 2024

WIELKANOC

ALLELUJA !!!

Chrystus Zmartwychwstał!
Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli,
że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca.
On jest Drogą, Prawdą i
 Życiem!

Życzymy zdrowych, pełnych Pokoju i Radości Świąt!!!

1. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu obchodów Triduum Paschalnego: wszystkim twórcom Grobu Pańskiego i osobom pomagającym w przygotowaniu dekoracji świątecznych. Służbie Liturgicznej: ceremoniarzowi, ministrantom i lektorom, zespołom muzycznym: Scholi Gregoriańskiej i Chórowi Parafialnemu, młodzieży ze wspólnoty Oazowej, wszystkim wspólnotom naszej Parafii, a także Kościelnej Służbie Porządkowej Totus Tuus, członkom Orszaku Procesyjnego i kierującym procesją rezurekcyjną oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki podczas procesji.
    Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi wszystkim zaangażowanym w modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obfitym błogosławieństwem.
  2. Msze św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego: o godz. 10:00, 11:30, 13:00.
    W Poniedziałek Wielkanocny: o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
  3. Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski
    List Rektora KUL na Wielkanoc 2024 tutaj.
  4. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Wszystkich członków Wspólnot Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 13:00.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  6. We wtorek przypada 19. rocznica odejścia do Domu Ojca Św. Jana Pawła II.
    Jest to dzień dziękczynienia za Jego pontyfikat, nauczanie i święte życie.
    Po wszystkich Mszach św. będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Świętego.
  7. We I Czwartek miesiąca zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolatu MARGARETKA o godz. 17:30.
  8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie w I Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.
  9. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do przeżycia Święta Miłosierdzia. Dzisiaj i przez całą Oktawę Wielkanocną zapraszamy o godz. 15:00 na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  10.  W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej.
    W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
  11. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Zespół CARITAS organizuje akcję „DZIEŃ DOBRA”.
    Dzieląc się kromką chleba będą pozyskiwane ofiary na dzieła charytatywne naszej Parafii i Diecezji.
  12. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.