24 mar 2024

Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
  2. Program obchodów Wielkiego Tygodnia i TRIDUUM PASCHALNEGO

w naszym kościele tutaj
    .
  3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
    wtorek od godz. 17:30;
    czwartek i piątek od godz. 16:30 - 17:30;
    sobota od godz. 11:00 - 13:00.
    W dni Triduum Paschalnego podczas Liturgii wieczornej nie będzie spowiedzi.
  4. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie od poniedziałku do środy o godz. 15:00 połączona z adoracją Najśw. Sakramentu do godz. 16:00.
  6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia w tym roku, ze względu na obchody Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej, wyjątkowo zostały przeniesione na dzień 8 kwietnia.
  7. Chorych oraz osoby na stałe pozostające w domu będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w Wielką Środę od godz. 9:00.
    Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub telefonicznie kom. 694451124 osób, które pragną skorzystać z posługi sakramentalnej.
  8. Odprawa ministrantów i lektorów przed Liturgią Triduum Paschalnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
    W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
  9. Młodzież do sztandarów oraz panowie ze służby procesyjnej zbierają się przed procesją rezurekcyjną w niedzielę o godz. 5:30.
  10. Bielanki sypiące kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej zapraszamy w niedzielę o godz. 5:40 przed kościołem.
    Prosimy o przynoszenie kwiatków na procesję do zakrystii.
  11. W zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  12. Dzisiaj Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych i palm na procesję.
  13. Dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonki CARITAS z JAŁMUŻNĄ WIELKOPOSTNĄ.
    Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, dzieciom i rodzinom potrzebującym w naszej Parafii i Diecezji.
  14. W ubiegły piątek wolontariusze CARITAS przekazali paczki świąteczne dla emerytów i seniorów. Produkty pochodziły ze zbiórki „Tak. Pomagam” prowadzonej w sklepach BIEDRONKA i LIDL oraz od darczyńców z naszej Parafii.
    Składamy podziękowania za świąteczne wędliny pp. Żebrowskim i Piekarni KALINKA za Chlebki Miłosierdzia.
    Dziękujemy także ministrantom, którzy z wielkim poświęceniem pomogli w doręczeniu świątecznych paczek.