17 mar 2024

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – w tygodniu codziennie o godz. 15:00 połączona z adoracją Najśw. Sakramentu do godz. 16:00 i Litanią do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.
    Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ojczyzny tutaj.
    DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40.
  2. We wtorek przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny.
    Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
  3. Spotkanie biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  4. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej tradycyjnie już prowadzone ulicami miasta w intencji wszystkich mieszkańców naszej Parafii i całego Miasta.
    W tym roku przejdziemy ulicami: Królewską, Krasickiego, Bohaterów Ossowa i 3 Maja.
    Początek Nabożeństwa o godz. 18:45.
    Wszystkie wspólnoty naszej Parafii prosimy o włączenie się w przygotowanie Nabożeństwa.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
    W przyszłą niedzielę na liturgię przynosimy palmy, które zostaną poświęcone na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
    Program obchodów Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego tutaj.
  6. W przyszłą niedzielę będą do nabycia palmy na liturgię przygotowane przez wolontariuszy Zespołu Caritas. Osoby, który chciałyby wziąć udział w przygotowaniu palm lub mogą dostarczyć bukszpan zapraszamy w sobotę o godz. 10:00 do sali na plebanii.
  7. W zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Przy wyjściu z kościoła Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych.
    Są jeszcze do nabycia Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
    Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz Diecezji.
  9. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest prowadzona zbiórka CARITAS artykułów spożywczych i środków czystości. Za okazaną pomoc i serce z góry dziękujemy.
  10. W związku z sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi wszystkich o wspólną modlitwę nowennową w ważnych dla naszego kraju intencjach: Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

Nowenna trwa od 16 do 24 marca, w łączności z Sanktuarium MB na Jasnej Górze w godzinie Apelu Jasnogórskiego lub indywidualnie o dowolnej porze.
    Więcej informacji tutaj.