03 mar 2024

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii, przypadającej 4 marca, będzie Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną o godz. 13:00.
  2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza, głównego Patrona naszej Parafii. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Z racji uroczystości patronalnej można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy PańskiejWyznania wiary w stanie łaski uświęcającej.
  3. Jutro przypada 42. Rocznica Święceń Biskupich i dzień imienin Bpa Kazimierza Romaniuka.
    Prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40;
    KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – w tygodniu codziennie o godz. 15:00 połączona z adoracją Najśw. Sakramentu do godz. 16:00 i Litanią do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.
    Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ojczyzny tutaj.
  5. Uczestników trwających 33-dniowych rekolekcji «DO JEZUSA PRZEZ MARYJĘ» według Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort

zapraszamy we wtorek o godz. 18:00 na Mszę św., adorację i konferencję.
    Program rekolekcji tutaj.
  6. Kolejne spotkanie biblijne będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
  7. W I Czwartek miesiąca o godz. 17:30 zapraszamy na Różaniec w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolatu MARGARETKA.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  8. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Św. i adorację Najśw. Sakramentu połączoną z litanią do Ducha Św. po zakończeniu Drogi Krzyżowej.
    Nabożeństwo oparte jest na objawieniach św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, nazywanej Małą Arabką, karmelitanki bosej pochodzącej z Palestyny.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i będą trwały do środy 13 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Stanisław Witkowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, biblista, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
  10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  11. Przy wyjściu z kościoła Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
    Są także do nabycia Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
  12. Wolontariusze Zespołu CARITAS prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.
    Za okazaną pomoc i serce z góry dziękujemy.
  13. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas.
    Przy wyjściu z kościoła są przygotowane formularze PIT-OP dla emerytów i rencistów - podatników rozliczanych przez ZUS.
    Więcej informacji tutaj.
  14. Od piątku 1 marca w kinach w całej Polsce można zobaczyć film POWOŁANY 2.

15. Wspólnota katolicka o charakterze ekumenicznym SYJON w Warszawie
    zaprasza na Kurs Biblijny «Podróż Przez Księgi»