25 lut 2024

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na dzieła misyjne Ad Gentes.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40;
    GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – w tygodniu codziennie o godz. 15:00 połączona z adoracją Najśw. Sakramentu do godz. 16:00 i Litanią do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.
    Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ojczyzny tutaj.
  3. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w piątek.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  4. W środę zapraszamy na spotkanie, na którym jeden z naszych parafian przedstawi drogę rekolekcji ignacjańskich i ignacjańskiego kierownictwa duchowego w oparciu o własne świadectwo 30. lat korzystania z tej metody. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:00 w sali na plebanii.
  5. Od czwartku rozpoczną się w naszej Parafii 33-dniowe rekolekcje «DO JEZUSA PRZEZ MARYJĘ» według Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św., adorację i konferencję.
    Do udziału zapraszamy Niewolników Miłości Maryi pragnących odnowić złożone już zawierzenie oraz osoby, które chcą po raz pierwszy dokonać zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi.
    Program rekolekcji tutaj
  6. W I Piątek miesiąc odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
    Spowiedź od godz. 17:30.
  7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w I Sobotę miesiąca będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
  8. W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii, przypadającej 4 marca, będzie Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną o godz. 13:00.
  9. Przy wyjściu z kościoła Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych.
    Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
    Są także do nabycia Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
  10. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. W dzisiejszej gazetce liturgicznej podane są: nr KRS CARITAS i cel szczegółowy potrzebne przy wypełnianiu zeznania podatkowego. Przy wyjściu z kościoła są przygotowane formularze PIT-OP dla emerytów i rencistów - podatników rozliczanych przez ZUS.
    Więcej informacji tutaj.
  11. Ks. Ryszard Halwa, pallotyn z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia,

redaktor naczelny pisma „Moja Rodzina” i portalu internetowego prawy.pl,
    składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli kwestę na rzecz fundacji. Zostało zebrane 4672 zł.
  12. Dzisiaj Dyrektor Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kobyłce p. Urszula Starużyk pragnie zachęcić do skorzystania z bezpłatnych badań

w ramach Programu PROFILAKTYKA 40PLUS.