25 gru 2023

BOŻE NARODZENIE

Zbawiciel przyszedł na ziemię i zamieszkał między nami!

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy,
by zaczerpnęli Mocy,
która przezwycięża wszelkie słabości,
by przyjęli Światło,
które oświetla nawet mroki duszy,
by odkryli Miłość,
która daje pełnię życia!

Niech każdy odczuje, że jest umiłowanym dzieckiem Boga
i z Chrystusem należy do wielkiej Rodziny zbawionych.

Zdrowych, pełnych Pokoju i Radości Świąt!

1. W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 13:00. Msza św. wieczorna o godz. 18:00 jest odwołana.
  2. Jutro Msze św. będą według porządku niedzielnego.
    Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Fundusz budowy nowych świątyń w naszej Diecezji.
  3. Lista Pasterski na święto Świętego Szczepana Męczennika

i zachęta do budowy świątyni-sanktuarium poświęconej Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Polski tutaj
    .
  4. Mając na uwadze radosny charakter oktawy Bożego Narodzenia, Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego w piątek 29 grudnia 2023 roku.
    Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej.
    Więcej informacji tutaj.
  5. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania:
    - za podarowanie tegorocznych choinek:
    p. Grażynie Zabłockiej oraz p. Pawłowi Jeznachowi z Nowego Ossowa
    - wszystkim, którzy trudzili się przy świątecznych dekoracjach w naszej świątyni:
    zakrystiankom — Agnieszce Bancerz i Krystynie Jędrysiak,
    Ryszardowi Zielińskiemu,
    Jakubowi Rybałtowskiemu,
    Jackowi Ksionkowi,
    Dawidowi Nagrabie,
    Łukaszowi Wierzbickiemu,
    Krzysztofowi i Tomkowi Złotkowskim,
    Marcinowi Zdunkowi,
    Krzysztofowi, Wojtkowi i Stasiowi Osuchom
    Szymkowi i Tomkowi Sztajerwaldom.
  6. Biskup Ordynariusz wydał Dekret kierując się troską duszpasterską o wiernych żyjących w relacjach nieuregulowanych prawem kościelnym, w celu wrażliwej i dokładnej oceny ich sytuacji kanonicznej oraz możliwości korzystania z sakramentów świętych i powierzył uprawnienia do przyjmowania i rozeznawania spraw wnoszonych przez osoby znajdujące się w powyższej sytuacji 6-ciu księżom diecezji warszawsko – praskiej.
    Pełna treść Dekretu tutaj.
  7. W sobotę o godz. 15:00 Zespół Caritas zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji dzieci, rodziców, wolontariuszy oraz wszystkich darczyńców uczestniczących w akcji świątecznej "Gwiazdka Królewicza".
  8. Po Mszy św. będzie Spotkanie Gwiazdkowe połączone z dzieleniem się opłatkiem, podczas którego zostaną wręczone prezenty świąteczne dzieciom.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy okazali serce dzieciom i włączyli się do akcji.
  9. W niedzielę, w Święto Świętej Rodziny o godz. 13:00 będzie Msza św. zbiorowa sprawowana w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą swój Jubileusz.
    Podczas Mszy św. Jubilaci odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają uroczyste błogosławieństwo.
  10. Członków Wspólnot Różańcowych zapraszamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 na spotkanie połączone z dzieleniem się opłatkiem.
  11. Msza św. dziękczynna i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku będzie w niedzielę o godz. 18:00.
    Za udział w uroczystym śpiewie hymnu Ciebie Boga wysławiamy podczas nabożeństwa można otrzymać odpust zupełny.
  12. Duszpasterską Wizytę Kolędową w naszej Parafii rozpoczniemy po Nowym Roku we wtorek 2 stycznia. W pierwszym dniu Kolędy odwiedzimy mieszkańców domów i bloków przy ul. Ręczajskiej.
    Pełny plan Kolędy tutaj.
  13. Z naszej Parafii organizowana jest Pielgrzymka na Maltę

za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA, w terminie od 7 do 14 czerwca 2024. Koszt Pielgrzymki wyn. 2100 PLN + 820 EUR.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii do 21 stycznia.
    Program Pielgrzymki i więcej informacji tutaj.
  14. Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zaprasza na Koncert „KOLĘDY ŚWIATA”
    w wykonaniu Zespołu TGD /Trzecia Godzina Dnia/ i Ani Karwan,

który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 7 stycznia o godz. 19:00.
    Wstęp wolny.