17 gru 2023

III Niedziela Adwentu

1. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na Roraty - adwentową Mszę św. o NMP sprawowaną codziennie o godz. 7:00.
    Roraty z udziałem dzieci są w poniedziałek i wtorek.
  2. Od dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  3. W środę zapraszamy na kolejne Spotkanie Biblijne o godz. 19:00 do sali parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę wieczorem będziemy obchodzili Wigilię Bożego Narodzenia.
    Ze względu na Wieczerzę Wigilijną nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
    O północy zapraszamy na Pasterkę – uroczystą Mszę św. sprawowaną w Noc Bożego Narodzenia rozpoczynającą obchód Świąt Narodzenia Pańskiego.
  5. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które pragną skorzystać z posługi.
  6. W sobotę będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty przed Świętami w godz. 17:30-19:30.
  7. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  8. Serdecznie zapraszamy na KONCERT KOLĘD naszego Chóru Parafialnego ,

który będzie dzisiaj o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury podczas Wigilii Miejskiej organizowanej przez Burmistrz Miasta Kobyłka.
    Więcej informacji tutaj.
  9. W związku z organizacją akcji GWIAZDKA KRÓLEWICZA

Parafialny Zespół Caritas prosi, aby gotowe paczki świąteczne dla Dzieci z rodzin potrzebujących, oznaczone gwiazdką z numerem, dostarczyć dzisiaj do zakrystii po Mszach św. lub w piątek podczas dyżuru Zespołu.
    Msza św. i Spotkanie Gwiazdkowe, podczas którego wręczone zostaną prezenty świąteczne dzieciom będzie w sobotę 30 grudnia o godz. 15:00.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy okazali serce dzieciom i włączyli się do akcji.
  10. Można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii. Ofiary prosimy składać do skarbony przy Figurze św. Antoniego.
  11. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz CARITAS na produkty żywnościowe i inne artykuły przeznaczone na świąteczne paczki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  12. Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza sianko na stół wigilijny i stroiki świąteczne.
  13. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby Parafii.
  14. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobyłce serdecznie zaprasza osoby samotne i seniorów na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 22 w Kobyłce we wtorek o godz. 11:00.
  15. Zachęcamy do udziału w akcji „WIRTUALNA CHOINKA” organizowanej przez Ruch Światło Życie naszej diecezji.

W ramach akcji można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą.
    Szczegóły akcji tutaj.