03 gru 2023

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Wizytację Kanoniczną, którą prowadzi Bp Jacek Grzybowski.
    Ksiądz Biskup uczestniczy w Liturgii niedzielnej w naszej Parafii, spotyka się z przedstawicielami wspólnot i grup parafialnych oraz prowadzi kontrolę ksiąg parafialnych.
    Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa.
  2. Dziś rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu, w którym przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspominając pierwsze przyjście do ludzi Syna Bożego, kierujemy nasze myśli i serca ku radosnemu oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.
  3. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  4. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00.
    Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki.
  5. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do wtorku.
    W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Krzysztof Mętlewicz z UKSW w Warszawie.
  6. Kolejne spotkanie biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić relację z Bogiem w Jego Słowie.
  7. W I Czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17:15 i Różaniec w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolatu Margaretka.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  8. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
    Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwy w GODZINIE ŁASKI — od godz. 12:00—13:00 kościół będzie otwarty.
    Podczas Mszy św. wieczornej członkowie Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych będą odnawiać swoje zawierzenie Matce Bożej.
    Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  10. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.
  11. Parafialny Zespół CARITAS dziękuje ministrantom i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy roznoszeniu paczek dla seniorów w ubiegły piątek.
  12. Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do ufundowania prezentów świątecznych dla Dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji "Gwiazdka Królewicza".

Na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego są zawieszone oznaczone numerami gwiazdki, w których znajdują się anonimowe informacje o potrzebach dzieci otoczonych opieką Zespołu. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, prosimy o zabranie gwiazdki, przygotowanie i przyniesienie oznaczonej załączonym numerem paczki do zakrystii w terminie do niedzieli 17 grudnia.
    W sobotę po Świętach Zespół Caritas zorganizuje spotkanie dla dzieci, podczas którego zostaną wręczone prezenty świąteczne.
  13. Można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii. Ofiary prosimy składać do skarbony przy Figurze św. Antoniego.
  14. W zakrystii są dostępne zdrapki adwentowe, w których ukryte są zadania dla rodzin na każdy dzień adwentu. Oprócz zadań w wymiarze zewnętrznym każdego dnia czeka nas drobna praca formująca nasze serca.
  15. Od dzisiaj w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby Parafii.
  16. Od przyszłej niedzieli młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny i stroiki świąteczne.
  17. Organizowany jest wyjazd na spektakl „I CO TERAZ?”

do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie w sobotę 16 grudnia na godz. 18:30.
    Koszt wyn. 20 zł. Zapisy prowadzone są w zakrystii.
  18. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii gościć będzie Ukraiński Zespół Muzyczny TARUTA z Tarnopola, który poprowadzi kwestę po wszystkich Mszach św. na pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnopolu.
  19. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kobyłce serdecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny,

który odbędzie się w sobotę w godzinach 15:00–18:30 przy ul. E. Orzeszkowej 3/5.
  20. Zachęcamy do udziału w akcji „WIRTUALNA CHOINKA” organizowanej przez Ruch Światło Życie naszej diecezji.

W ramach akcji można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą.
    Szczegóły akcji tutaj.
  21. Powiatowe Centrum Kultury FABRYCZKA w Wołominie zaprasza wszystkich mieszkańców na POWIATOWY JARMARK BOŻONARODZENIOWY,

który odbędzie się w niedzielę 10 grudnia w godz. 12:00-18:00 przy ul. Orwida 20.