26 lis 2023

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana.
    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  2. Dzisiaj młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Bpa Jacka Grzybowskiego podczas Mszy św. o godz. 18:00.
    Naszej młodzieży dziękujemy za dar ołtarza: nowy welon do błogosławieństw i 3 fioletowe stuły kapłańskie.
    Prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna, którą przeprowadzi Bp Jacek Grzybowski. Ksiądz Biskup przybędzie do Parafii o godz. 8:00. Będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach św., spotykał się z przedstawicielami wspólnot i grup parafialnych oraz przeprowadzi kontrolę ksiąg parafialnych.
    Prosimy o modlitwę w intencji naszego Gościa.
  4. Dzisiaj zapraszamy Wspólnoty Różańcowe na spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w piątek.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  5. W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
    Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie od godz. 17:30.
  6. W I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie rano po Mszy św. o godz. 7:00.
  7. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 10 grudnia. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Krzysztof Mętlewicz doktorant z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
  9. Dzisiaj można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii.
  10. Zachęcamy do udziału w akcji „WIRTUALNA CHOINKA” organizowanej przez Ruch Światło Życie naszej diecezji.

W ramach akcji można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą.
    Szczegóły akcji tutaj.
  11. Kuria Warszawsko – Praska informuje, że w internecie pojawiła się strona aligion.app, która oferuje usługi typu: “zamów nabożeństwo”, “wesprzyj parafię”. Prawdopodobnie mamy do czynienia z przypadkiem naruszenia cyberbezpieczeństwa. Usługi zamawiane na tej stronie, wbrew intencjom ofiarodawców, nie trafiają do parafii.
    Prosimy o rozwagę.