Ogłoszenia parafialne

19 lis 2023

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
 2. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.

  Wypominki listopadowe są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30. 
  Więcej informacji tutaj.
 3. Kończy się rok kościelny. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 4. W ramach modlitewnego przygotowania do przeżycia ostatnich dni roku kościelnego zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu trwającą do godz. 16:00.
 5. W przyszłą niedzielę młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Bpa Jacka Grzybowskiego podczas Mszy św. o godz. 18:00.
  Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.
 6. Próby przed uroczystością będą w poniedziałek i czwartek o godz. 19:00. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w sobotę o godz. 17:00.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy Wspólnoty Różańcowe na spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00.
 8. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 9. Zespół CARITAS organizuje świąteczną akcję GWIAZDKA KRÓLEWICZA.

  Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, w których dzieci czekają na świąteczną paczkę, prosimy o zgłaszanie dzieci podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 24 listopada.
 10. W przyszłą niedzielę organizowany jest "ORSZAK CHRYSTUSA KRÓLA",

  który przejdzie z Archikatedry Św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Orszak rozpocznie się o godz. 13:30 przed Katedrą na Starym Mieście, a zakończy o godz. 16.00 Mszą św. w Bazylice Świętego Krzyża.
  Więcej informacji tutaj.
 11. Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego OBLICZE JEZUSA,

  którego pokaz /tylko 1 seans/ będzie w Kinie KULTURA w Wołominie we wtorek 21 listopada o godz. 19:00. 
  Więcej informacji tutaj.