12 lis 2023

XXXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Kościół obchodzi XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przeżywany pod hasłem "TO JEST ZAWSZE NASZ DOM".

Po wszystkich Mszach św. jest prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  3. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.

Wypominki listopadowe są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30.
  4. W niedzielę 26 listopada przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. W ramach modlitewnego przygotowania do przeżycia ostatnich dni roku kościelnego od jutra zapraszamy codziennie o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu trwającą do godz. 16:00.
    W niedzielę Chrystusa Króla młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Bpa Jacka Grzybowskiego podczas Mszy św. o godz. 18:00.
  5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
  6. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00. W imieniu członków Apostolstwa zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  9. Zespół CARITAS organizuje świąteczną akcję GWIAZDKA KRÓLEWICZA.

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, w których dzieci czekają na świąteczną paczkę, prosimy o zgłaszanie dzieci podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00.
    Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 24 listopada.
  10. Na terenie Parafii Św. Trójcy doszło do wyłudzenia pieniędzy przez oszusta w sutannie chodzącego rzekomo po Kolędzie. W naszej Parafii wizyta kolędowa rozpocznie się dopiero po Nowym Roku.
    Prosimy o powiadomienie Policji o podobnych zdarzeniach.
  11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza młodzież męską na wydarzenia, które mogą pomóc w rozeznaniu życiowej drogi.
    Dni otwarte odbędą się w terminie: piątek – sobota 17-18 listopada. Uczestnicy /w wieku 16+/ przez dobę zostają włączeni w normalny rytm życia seminaryjnego.
    Więcej informacji i zapisy tutaj.
  12. Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego OBLICZE JEZUSA,

którego pokaz /tylko 1 seans/ będzie w Kinie KULTURA w Wołominie we wtorek 21 listopada o godz. 19:00.