Ogłoszenia parafialne

12 lis 2023

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przeżywany pod hasłem "TO JEST ZAWSZE NASZ DOM".

  Po wszystkich Mszach św. jest prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. 
  Więcej informacji tutaj.
 2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 3. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.

  Wypominki listopadowe są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30. 
  Więcej informacji tutaj.
 4. W niedzielę 26 listopada przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. W ramach modlitewnego przygotowania do przeżycia ostatnich dni roku kościelnego od jutra zapraszamy codziennie o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu trwającą do godz. 16:00.
  W niedzielę Chrystusa Króla młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Bpa Jacka Grzybowskiego podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
 6. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00. W imieniu członków Apostolstwa zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00. 
  Więcej informacji tutaj.
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
 9. Zespół CARITAS organizuje świąteczną akcję GWIAZDKA KRÓLEWICZA.

  Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, w których dzieci czekają na świąteczną paczkę, prosimy o zgłaszanie dzieci podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00.
  Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 24 listopada.
 10. Na terenie Parafii Św. Trójcy doszło do wyłudzenia pieniędzy przez oszusta w sutannie chodzącego rzekomo po Kolędzie. W naszej Parafii wizyta kolędowa rozpocznie się dopiero po Nowym Roku.
  Prosimy o powiadomienie Policji o podobnych zdarzeniach.
 11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza młodzież męską na wydarzenia, które mogą pomóc w rozeznaniu życiowej drogi.
  Dni otwarte odbędą się w terminie: piątek – sobota 17-18 listopada. Uczestnicy /w wieku 16+/ przez dobę zostają włączeni w normalny rytm życia seminaryjnego.
  Więcej informacji i zapisy tutaj.
 12. Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego OBLICZE JEZUSA,

  którego pokaz /tylko 1 seans/ będzie w Kinie KULTURA w Wołominie we wtorek 21 listopada o godz. 19:00. 
  Więcej informacji tutaj.