05 lis 2023

XXXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  2. Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się Koncert Kameralny WIECZÓR Z MOZARTEM organizowany przez  Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce.

Usłyszymy sonaty skrzypcowe W. A. Mozarta w wykonaniu Aleksandry Bryła - skrzypce i Moniki Woźniak - fortepian historyczny.
    Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.
    Wstęp wolny. Zapraszamy!
  3. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.

Wypominki listopadowe są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30.
  4. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać do środy za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  5. Kolejne spotkanie biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić relację z Bogiem w Jego Słowie.
  6. We czwartek Kościół obchodzi Rocznicę Poświęcenia Bazyliki, którą cesarz Konstantyn Wielki wzniósł na Lateranie. Ponieważ Bazylika na Lateranie jest "Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata", święto rozszerzono na cały obrządek rzymski, jako znak miłości i jedności ze Stolicą Apostolską.
    W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie Katedry lub Konkatedry i odmówienie tam modlitwy Ojcze naszWierzę.
  7. Msza św. wotywna o Duchu Św. i adoracja Najśw. Sakramentu połączona z litanią do Ducha Św. będzie w piątek o godz. 18:00.
    Nabożeństwo oparte jest na objawieniach św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, nazywanej Małą Arabką, karmelitanki bosej pochodzącej z Palestyny.
  8. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19:00.
  9. W sobotę przypada Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie złożenie wieńców przy tablicy poświęconej żołnierzom i partyzantom, którzy polegli w obronie Ojczyzny.
  10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  11. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem "TO JEST ZAWSZE NASZ DOM". Po wszystkich Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.