08 paź 2023

XXVII Niedziela Zwykła

1. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  2. Nabożeństwa październikowe są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35.
    Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki i wtorki razem z dorosłymi.
  3. W piątek, w ostatni dzień obchodzonych od maja dni Objawień Fatimskich po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:45/ zapraszamy na Różaniec połączony z procesją z cudowną Figurą MB Fatimskiej.
    Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski pod hasłem:
    JAN PAWEŁ II - CYWILIZACJA ŻYCIA.”

Tradycyjnie młodzież będzie prowadzić zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
    List Episkopatu Polski zapowiadający XXIII Dzień Papieski tutaj.
  5. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  6. Trwa Synod o synodalności w Rzymie.

Zachęcamy do udziału w diecezjalnym czuwaniu w intencji Synodu, które odbędzie się w sobotę w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie od godz. 18.00 pod hasłem „Uświęć ich w Prawdzie”.
    Więcej informacji tutaj.
  7. Wczoraj odbyła się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium MB w Wąwolnicy, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa.

Wszystkim pątnikom składamy podziękowania za modlitwę, trud pielgrzymi i wspaniałą atmosferę podczas pielgrzymowania. Ks. Danielowi dziękujemy za zorganizowanie i prowadzenie pielgrzymki.
    W intencji wszystkich uczestników pielgrzymki zostaną odprawione trzy Msze św.: 20.X o godz. 18:00, 30.X o godz. 18:00 oraz 5.XI o godz. 10:00. Za złożoną ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Galeria zdjęć tutaj.
  8. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10:00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przy kościele. Prosimy o przyniesienie domowych wypieków.
  9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.