17 wrz 2023

XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
    Po wszystkich Mszach św. przed kościołem wolontariusze prowadzą kwestę na rzecz Radia WARSZAWA, naszej Rozgłośni Diecezjalnej.

Naszej Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet:
    www.radiowarszawa.com.pl.
  2. W poniedziałek przypada święto Patrona Polski i młodzieży św. Stanisława Kostki. W związku ze świętem przez cały tydzień trwają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
    Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.
  3. Spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do Bierzmowania (z klas VIII) będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00.
  4. Wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Bogiem zapraszamy na Spotkanie Biblijne, które prowadzi dr Dorota Gurtat w środę o godz. 19:00.
  5. Uzdolnione muzycznie osoby zapraszamy na próby Chóru Parafialnego, które odbywają się w czwartki o godz.18:45 w sali na plebanii.
  6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  7. Dzieci, które swym śpiewem chcą służyć podczas Mszy św. zapraszamy na próbę Scholi dziecięco - młodzieżowej w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć Ks. Michała Czajkowskiego, który od roku pracuje w Parafii Św. Augustyna w Kambia, w Diecezji Makeni w Sierra Leone.
    Ks. Michał opowie o pracy misyjnej oraz będzie prowadził po Mszach św. kwestę na potrzeby misji.
  9. Członków Wspólnot Różańcowych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kawiarenki przy kościele po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.
  11. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  12. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa, która wyruszy w sobotę 7 października.
    Koszt wyn. 100 zł (opłata zawiera: przejazd autokarem, rejs statkiem, obiad, opiekę przewodnika i ubezpieczenie).
    Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zapisy prowadzone są w zakrystii.
  13. Są wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowaną w terminie 15-22 lutego 2024 r.

Koszt wynosi 2450 PLN + 930 USD.
    Opłata zawiera bilety lotnicze, noclegi w hotelach 3*, 3 posiłki dziennie, opiekę pilota, przejazdy autokarem, ubezpieczenie oraz bilety wstępu.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii.
    Szczegółowy program pielgrzymki tutaj.