10 wrz 2023

XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w Markowej na Podkarpaciu odbędzie się uroczystość beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci.

List Pasterski Konferencji Episkopatu Polski tutaj.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  3. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30.
  4. Od dzisiaj są dostępne dla dzieci pamiątki niedzielnych Mszy św. oraz ZIARNO z zadaniem do wykonania dla dzieci.
  5. Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki przy kościele po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.
  6. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.
  7. Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z figurą MB Fatimskiej będzie w środę o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na nabożeństwo.
  8. Wszystkie uzdolnione muzycznie osoby zapraszamy na próby Chóru Parafialnego, które odbywają się w czwartki o godz.18:45 w sali na plebanii.
  9. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15. Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy obrazie „JEZU UFAM TOBIE”.
  10. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci oraz wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który jest również świętem Radia WARSZAWA, naszej rozgłośni diecezjalnej. Po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz Radia WARSZAWA.

Naszej Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet:
    www.radiowarszawa.com.pl.
  12. O. Arsene z Kamerunu, który w ubiegłą niedzielę prowadził kwestę na potrzeby ośrodka dla dzieci i młodzieży w Kamerunie składa serdeczne podziękowania za modlitwy, serdeczne przyjęcie i niezwykłą hojność ofiarodawców.

13. Z naszej Parafii organizowana jest za pośrednictwem Biura AD ASTRA Pielgrzymka do Ziemi Świętej, w terminie od 15 do 22 lutego 2024 r.
    Koszt wynosi 2450 PLN + 930 USD.
    Opłata zawiera bilety lotnicze, noclegi w hotelach 3*, 3 posiłki dziennie, opiekę pilota, przejazdy autokarem, ubezpieczenie oraz bilety wstępu.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii.
    Szczegółowy program pielgrzymki do pobrania tutaj.
  14. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się 26 września i będą odbywały się we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy przy parafii MB Częstochowskiej w Wołominie.
  15. Zarząd Powiatu Wołomińskiego oraz Zarząd Stowarzyszenia WEST zaprasza na Koncert Pieśni z okresu II Wojny Światowej w wykonaniu Zespołu Wokalno-Aktorskiego „SONANTO”, który odbędzie się w kościele Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kobyłce /ul. Nadarzyńska 62/ dzisiaj o godz. 18:00.

Więcej informacji tutaj.