27 sie 2023

XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w piątek.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w diecezjalnych uroczystościach dożynkowych, które odbywają się dzisiaj w Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach.

Program uroczystości tutaj.
  3. W niedzielę 10 września odbędzie się w Markowej na Podkarpaciu uroczystość beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci: Stasi, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i Dziecka nienarodzonego.

List Pasterski Konferencji Episkopatu Polski tutaj.
    Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością.
    W ramach Nowenny zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej /w niedzielę o godz. 17:15/ na adorację Najśw. Sakramentu i modlitwę przygotowującą nas do przeżycia uroczystości.
  4. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca będą od godz. 9:00.
    Prosimy o zgłaszanie osób, które pragną skorzystać z posługi.
  5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie w I Piątek miesiąca od godz. 17:30.
  6. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 18:00.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  8. W ubiegłą niedzielę podczas przeprowadzonej kwesty na rzecz poszkodowanych podczas katastrofalnej powodzi, która nawiedziła Słowenię zebraliśmy 2780 zł.
    Dziękujemy za złożone ofiary i modlitwę.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć o. Arsene Tionang Ngande ze Zgromadzenia Ducha Św. z Kamerunu.

O. Arsene będzie głosił Słowo Boże oraz zbierał ofiary na potrzeby ośrodka dla dzieci i młodzieży w Kamerunie.