Ogłoszenia parafialne

20 sie 2023

XX Niedziela Zwykła

 1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. modlimy się w intencji ofiar katastrofalnej powodzi na Słowenii. Po Mszy św. prowadzona jest kwesta do puszek na pomoc poszkodowanym. 
  Więcej informacji tutaj.
 2. Wszystkich wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00.
  Z tej okazji składamy podziękowania uczestnikom pieszych pielgrzymek na Jasną Górę z naszej Parafii - za ich świadectwo wiary, trud pielgrzymi i modlitwę.
 4. Od środy trwa Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła, która przybędzie na Jasną Górę 26 sierpnia.

  Więcej informacji tutaj.
  Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów.
 5. W miesiącach wakacyjnych niedzielna Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą już sprawowane według porządku całorocznego.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka.
 7. Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w diecezjalnych uroczystościach dożynkowych, które w tym roku odbędą się w przyszłą niedzielę w Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach.

  Program uroczystości tutaj.
  Centralną częścią uroczystości będzie Msza Św. celebrowana o godz. 12.00. 
  Po Mszy św. orszak z wieńcami dożynkowymi przejdzie do Pałacu w Chrzęsnem na dalszy ciąg uroczystości dożynkowych i występy zespołów regionalnych. 
  Więcej informacji tutaj.